Kanárské ostrovy v detailech

Zobrazit

La Orotava

Autor: mike

Datum: 26.03.2016

Počet fotek: 28

Oblast: Tenerife

La Orotava se právem řadí mezi nejzachovalejší historická města na Tenerife. První kostely a sídla pochází z 16. století a svou krásnou dřevěnou výzdobou připomínají arabské paláce v jižním Španělsku. Pokud se chystáte navštívit jen to nejzajímavější, vydejte se přímo do historického jádra města.
Dům s balkony
Unikátem, za kterým se rozhodně stojí vydat do La Orotavy, je Casa de los Balkones, takzvaný Dům s balkóny. Na první pohled vás uchvátí světlé průčelí krášlící těžké dřevěné dveře, elegantní okna a dlouhé balkony zhotovené z teakového dřeva. Pavlače s úzkými dřevěnými sloupy jsou chráněné palmami. Výstavba domu trvala celých 39 let, ke konečným úpravám došlo v roce 1670. Ačkoliv exteriér domu vás oslní natolik, že nebudete chtít jít dál, byla by škoda nepodívat se dovnitř. Interiér totiž nabízí malé muzeum kanárského umění a řemesel. Prohlédnout a také koupit si na památku budete moci místní výrobky od výšivek, krajek, keramiky po lidové kroje či miniaturní balkony.
Iglesia de la Concepción
Kostel Neposkvrněného početí Iglesia de la Concepción pocházející z 18. století má své jedinečné kouzlo. Uvnitř kostela se při obdivování dřevěných soch vytesanými místními umělci budete unášet na vlně Mozartovy melodie, která zde hraje téměř celý den. Trojlodní kostel obnovili z původní svatyně architekti Diego Nicolás a Ventura Rodríguez. Jejich dílo je ukázkou kanárské barokní architektury se špetkou Latinské Ameriky. Od roku 1948 je kostel zapsán do seznamu národních památek.
Květinové náměstí s radnicí
V srdci historické části La Orotavy se nachází příjemné stinné náměstí Plaza del General Franco. Během významného církevního svátku Božího těla se plocha náměstí mění v překrásné květinové obrazce a koberce ze sopečného popela. Příprava trvá i několik měsíců, ale výsledek je nezapomenutelný.
Zahrady Marqéze de la Quinta Roja
Ideálním místem k odpočinku a relaxaci je terasa ze stromořadí na náměstí Plaza de la Constitución, která skýtá uchvacující pohled na dolní budovy. Z místních barů či kaváren tak spatříte barevné střešní tašky a štíhlou kostelní věž. Před očima se vám tak vykouzlí nezapomenutelný pohled na město a údolí.
Skutečná hra barev a vůní je však ukrytá v zahradách Marqéze de la Quinta Roja, zvaných také Victoria. Čeká na vás přehlídka nádherných květin a palem, které rostou podél mělké strže na terasách. Na dně rokle teče potok.
Klášter
Dominikánský klášter Ex-convento Santo Domingo ze 17. a 18. století vyrostl na okraji starobylého jádra města. Pýchou trojlodního kostela je jeho kazetový strop. I zde se můžete setkat s půvabnými balkony s dřevěnými sloupy.