Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Morro Jable

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Morro Jable, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
20 792 Kč

Středisko Morro Jable

Půvabné letovisko Morro Jable je nejjižnějším letoviskem ostrova Fuerteventura. Bylo původně malou rybářskou vesnicí, která se dočkala velkého rozvoje v 80. letech a postupně se rozvinula v oblíbené středisko.  Leží na malém poloostrově Jandía, který sdílí spolu s nedalekým letoviskem Plaja De Jandia. Toto malé městečko, na pozadí obklopené horami nabízí veškerou turistickou vybavenost potřebnou ke strávení příjemné a aktivní dovolené. Srdce městečka tvoří původní staré město s přístavem. K večerním procházkám zve dlouhá pobřežní promenáda, která z jedné strany sousedí s pláží a nabízí romantický výhled na moře a z druhé strany je lemována restauracemi, kavárnami, bary a malými obchůdky.

Pláž Morro Jable

Pláž Morro Jable je jednoznačně velkou devizou tohoto resortu. Je prostoná, několik kilometrů dlouhá, tvořená zlatavým pískem, který se zvolna svažuje do nádherně modrého moře. Vstup do vody je pozvolný a vhodný i pro děti.

Co v Morro Jable?

Velmi široká je nabídka vodních sportů. Oblíbené jsou plavby na luxusních katamaránech a další lodní výlety. Mezi stálice patří windsurfing, vodní lyžování a další.

  • Pokud si chcete jen pasivně odpočinout, můžete v Morro Jable navštívit Aloe Vera Centre – zde si můžete vyzkoušet léčebné účinky této rostliny, zvláště pokud jste předtím podcenili účinky zdejšího slunce na svojí pokožku
  • Jste li vyznavači golfu, přijde vám vhod Golf Club Fuerteventura. leží asi 5 km severně od Morro Jable a má 18 jamek a moderní zázemí.
  • Většina nočního života v Morro Jable se soustřeďuje okolo pobřežní promenády. Převažují však restaurace s dlouhým provozem a bary s živou hudbou. Ve městě je i několik diskoték. Nepočítejte však s nepřeberným množstvím velkých hudebních klubů a diskoték, letovisko je spíše klidnější.
  • Každé úterý se v městečku koná trh od 9 do 13:30 hod..

Mezi další aktivity pak můžeme doporučit například Aquapark Baku Fuerteventura nebo plavbu ponorkou (Plavba ponorkou Subcat Submarine), která vyjíždí přímo z Morro Jable. Pokud si nebudete chtít půjčovat auto, můžete zkusit výlety i autobusem, více na Fuerteventura - doprava. Pro návštěvu doporučuje všechna místa z našeho Katalogu objektů (Zajímavosti a atrakce, Přírodní zajímavosti, Památky a muzea)

Tipy na hotel v letovisku Morro Jable

Riu Calypso

Na jihu ostrova Fuerteventura, 90 km od letiště, v centru letoviska Morro Jable.

1.

XQ El Palacete

Hotel XQ El Palacete leží na jihu ostrova Fuerteventura, 90 km od letiště, v centru letoviska Morro Jable. V letovisku Morro Jable vzdáleném přibližně 200 m od hotelu naleznete restaurace, bary, obchody.

2.

Riu Palace Jandía

Hotel Riu Palace Jandía se nachází na jihu ostrova, 90km od letiště, v oblasti Morro Jable.

3.

Jandía Mar od 20 792 Kč se všemi poplatky

Velmi pěkný hotelový komplex Jandía Mar se nachází v mírném kopci v letovisku Morro Jable, ve čtvrti Jandía, na začátku hlavní promenády, cca 2 km od centra s obchody, restauracemi, bary a hotely a cca 80 km od letiště.

4.

Ifa Altamarena

Hotel Ifa Altamarena se nachází na jihu ostrova, 90km od letiště, v oblasti Morro Jable.

5.

Stella Vistamar

Hotel Stella Vistamar se nachází v jižní části ostrova v oblasti Playa de Jandía u letoviska Morro Jable. Od letiště je vzdálený přibližně 98 km. Supermarket je přímo v areálu, obchůdky lemují místní komunikaci. Centrum letoviska Morro Jable je vzdálené 3 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---