Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa Blanca

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa Blanca, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Playa Blanca

Nejjižnější resort ostrova Lanzarote, zvaný Playa Blanca, je ideálním místem rodinné dovolené s malými dětmi. Nádherné písčité pláže přímo vybízejí ke stavění pohádkových hradů a veselému cachtání a klidná atmosféra je jako stvořená pro ničím nerušený noční nebo odpolední spánek. Krásná a romantická zákoutí místních pláží jistě ocení zamilované páry toužící po chvilkách ve dvou mimo hlavní turistická centra. Ačkoli je Playa Blanca neustále se rozvíjejícím letoviskem, neztrácí mnoho ze své původní malebné tváře, kterou mělo před nemnoha lety, kdy bylo běžnou rybářskou vesničkou. Ještě stále zde pokračují stavební práce a úpravy; není však třeba obávat se nadměrného hluku nebo nepořádku, neboť ve všem se tu vychází vstříc potřebám turistů a jejich pohodlí.

Pláže u Playa Blanca

Třpytivý zlatý písek na devět kilometrů dlouhé hlavní pláži nenechá nikoho na pochybách, že Playa Blanca je dokonalým místem pro prázdninové lenošení a dětské hry. Vstup do křišťálově čistého moře je pozvolný, svažuje se mírně a bezpečně. Aktivnější rekreanti si mohou užít zdravého adrenalinu při vodních sportech, jejichž nabídka je více než uspokojivá. Romantické duše naopak najdou své útočiště na třech menších plážích, krytých před prázdninovým ruchem letoviska a skýtajících mnohem více soukromí pro poklidné rozjímání a vychutnávání atmosféry, kterou s sebou přináší nekonečný Atlantický oceán.

Playa Blanca a turistická vybavenost

Hlavním obchodním centrem Playa Blanca je zábavní středisko Sport Marina Rubicon, nabízející kromě obchůdků se zbožím všeho druhu také nefalšovanou přímořskou zábavu.

Stovky člunů, lodiček a plachetnic tu čekají ve svých kotvištích na návštěvníky, kteří si chtějí vyzkoušet potápění, jízdu na vodních lyžích nebo plachtění. Obchody v nákupním centru dávají na výběr ze škály suvenýrů, dárků a potravin; v buticích seženete i elegantní značkové oblečení. Každou středu a sobotu se zde konají tradiční trhy s ukázkami lidových řemesel a dalšími zajímavostmi.

O mlsné jazýčky dětí i dospělých se ochotně postarají kuchaři v místních restauracích. Například La Casa Roja je vyhlášená nejen skvělým menu, ale také překrásným výhledem na pláž a moře zalité měsíčním svitem. Noční život tu není tak rušný jako v Costa Teguise nebo Puerto del Carmen (kam se samozřejmě můžete kdykoliv vypravit), nemusíte se tedy obávat, že naruší klidný a zdravý spánek vašich dětí.

Výlety v okolí Playa Blanca

Ostrov Lanzarote je známý především pro svou úchvatnou krajinu, zrozenou ze sopečné činnosti. Národní park Timanfaya, domov vulkánů, sopečných útvarů a kouzelných jeskyní (např. Los Verdes s podzemním jezerem) by si nikdo neměl nechat ujít. Z jeho vrcholků je vidět až do Údolí tisíce palem, jež tvoří s měsíční krajinou ostrý kontrast. Příjemným zpestřením při procházce parkem je restaurace El Diabolo, dílo jednoho z nejslavnějších umělců Kanárských ostrovů, architekta Césara Manriqua. Mnoho dalších tipů na výlety najdete na stránkách Přírodní zajímavosti, Památky a muzea nebo Lanzarote - Atrakce.

Tipy na hotel v letovisku Playa Blanca

The Hotel Volcan Lanzarote

Na jižním pobřeží ostrova, 40 km od letiště, v přístavu Marina Rubicón u letoviska Playa Blanca.

1.

Iberostar la Bocayna Village

V jižní části ostrova Lanzarote, v zátoce Las Coloradas, 32 km od letiště.

2.

Vik Club Coral Beach

Hotel Vik Club Coral Beach se nachází na jižním pobřeží ostrova, 38 km od letiště, v rezidenční čtvrti Montaña Roja na okraji rekreačního centra Playa Blanca.

3.

Río Playa Blanca

Na jižním pobřeží ostrova Lanzarote v letovisku Playa Blanca, 40 km od letiště.

4.

H10 Sentido Bahía Blanca Rock

Hotel H10 Sentido Bahía Blanca Rock leží na jižním pobřeží ostrova, 40 km od letiště v rekreační oblasti Playa Blanca. V blízkosti hotelu je supermarket a několik různých obchůdků a restaurací, větší nákupní možnosti jsou v 600 m vzdáleném městském centru.

5.

H 10 Lanzarote Princess

Na jihu ostrova Lanzarote v centru letoviska Playa Blanca, 40 km od letiště.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---