Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Puerto del Carmen

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Puerto del Carmen, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Puerto del Carmen

Puerto del Carmen je jedním z nejstarších a také nejoblíbenějších resortů Kanárských ostrovů. Leží na východním pobřeží Lanzarote a rozprostírá se na mnoha kilometrech podél moře. Toto letovisko, které vzniklo z malé rybářské vesničky, se v 70. letech (stejně jako mnoho dalších na Kanárských ostrovech) rozrostlo do současné moderní, atraktivní podoby. Každý návštěvník si tu přijde na své – děti, zamilované páry, ale především mladí lidé, kteří se o dovolené chtějí skvěle pobavit. Ti se sem sjíždějí z širokého okolí a nikdy nelitují.

Noční život v Puerto del Carmen je nesmírně pestrý – čas lze příjemně trávit v bezpočtu barů, restaurací (mimo jiné také anglických, irských nebo skotských) a diskoték. Nejznámější z nich je disko Paradise a proslulý je také koktejlový bar Waikiki.

Pláže u Puerto del Carmen

Až 250 restaurací, barů, kaváren a obchodů se nachází na plážové promenádě Avenida de las Playas. Právě tam si můžete ve stínu vysokých palem dopřát osvěžení po celodenním lenošení na krásně jemném písku a v mořských vlnkách. Nikdo se nemusí obávat, že by pro sebe a svou rodinu nenašel dostatek prostoru, neboť celková délka pláží je 12 kilometrů. Ke koupání s dětmi jsou pláže ideální – břeh se zde svažuje do moře velmi mírně. Starší děti i dospělí mohou vyzkoušet mnoho vodních sportů, například windsurfing, vodní lyžování, plachtění nebo potápění.

Turistická vybavenost

Po koupání a sportování každému pořádně vyhládne, proto jistě oceníte zdejší restaurace, fastfoody nebo místa s rybími specialitami. Pokud se, příjemně osvěženi, rozhodnete vydat na nákupy suvenýrů, jistě budete potěšeni obrovským výběrem zboží a nízkými cenami v duty-free shopech. Za nákupy se můžete vydat také do blízkého Teguise, kde se každou sobotu konají trhy se stovkami stánků a pouličními umělci. Milovníci tradiční kultury zase rádi navštíví středeční trhy řemeslných umění v Centro Montana Tropis přímo v Puerto del Carmen.

Aktivity

Ačkoli je resort určen především k aktivnímu odpočinku a noční zábavě, ani příznivci umění a kultury nepřijdou zkrátka. Krom již zmíněných řemeslných trhů může každý zavítat do hlavního města Arrecife a navštívit muzea, prohlédnout si obrazy Joana Miróa a Pabla Picassa v galeriích nebo se nechat unášet rejem pouličních karnevalů.

Výlety z Puerto del Carmen

Dobrodružné povahy se nadšeně vydají na výlet do Národního parku Timanfaya, známého mezi turisty celého světa pro svou fascinující vulkanickou, skoro až měsíční krajinu, plnou kráterů a lávových útvarů. Děti potěší návštěva Rancho Texas Parku, kde se mohou naučit rýžovat zlato nebo jezdit na koni či pozorovat krokodýly a pestrobarevné papoušky.

Tipy na hotel v letovisku Puerto del Carmen

THB Don Paco Castilla

Hotel THB Don Paco Castilla se nachází na jihovýchodní straně ostrova Lanzarote, 5 km od letiště v klidné okrajové části letoviska Puerto del Carmen.

1.

Las Costas

Hotel Las Costas leží na východním pobřeží, 8 km od letiště, v letovisku Puerto del Carmen.  Přibližně 400 m od hotelu se nachází menší obchodní středisko, větší nákupní možnosti jsou ve 2 km vzdáleném městečku Puerto del Carmen.

2.

Sol Lanzarote

Hotel Sol Lanzarote se nachází na jihovýchodním pobřeží, 12 km od letiště, v okrajové části letoviska Puerto del Carmen.   

3.

Flora

Na jihovýchodním pobřeží Lanzarote v oblíbeném letovisku Puerto del Carmen, 10 km od letiště,

4.

Rural Finca de la Florida

Hotel Rural Finca de la Florida leží ve vnitrozemí ostrova Lanzarote, 20 km od letiště. Hotel se nachází na pahorku El Islote, poblíž střediska La Geria, sousedí s národním parkem Parque Nacional de Timanfaya a je obklopen vinicemi (15 000 m2). Puerto del Carmen a Teguise s restauracemi a bary jsou vzdálené přibližně 10 min. jízdy, dále San Bartolomé 5 min. jízdy.

5.

Aequora Lanzarote Suites

Na jihovýchodním pobřeží, 5 km od letiště, v letovisku Puerto del Carmen.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---