La Gomera - počasí

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Počasí na La Gomera

Počasí na La Gomera by se dalo shrnout velmi jednoduše - je tu hezky celý rok. V létě je tepleji, v zimě je příjemných 22 - 23 stupňů. Počasí zde ovlivňují dvě základní okolnosti - kanárský proud, což je mořský proud, který se odděluje od teplého Golfského produ, a větry vanoucí ze severovýchodu, které přinášejí vlhkost a v létě udržují teploty okolo přijatelných 30 stupňů.

Počasí a rozdělení sever / jih

La Gomera je celkem hornatý ostrov a to samořejmě ovlivňuje i počasí. Kromě toho, že je v horách chladněji, vytváří tyto hory určitý štít před výše zmíněnými severovýchodními větry. Na severu se častěji vytváří oblačnost a častěji zde prší. Také je sever ostrova mnohem vlhčí a zelenější.

Jih se slunnější a sušší a také teplejší. Občas se teploty mezi severem a jihem mohou i o několik stupňů lišit. V létě neprší ani na severu, ani na jihu.

Průměrné teploty a náš tip

Průměrné teploty se pohybují mezi 27 - 30 stupni přes léto a mezi 23 - 25 stupni přes zimu.

A náš tip - pokud jste si pro dovolenou vybrali severní části a náhodou přijde oblačnost, udělejte si výlet na jih a hned zase bude sluníčko..

Teplota moře u La Gomera

Teplota moře bývá vhodná ke koupání celoročně. V zimě je sice chladnější, má okolo 18 stupňů, ale od února do září se drží nad dvaceti stupni.

Průměrné denní a noční teploty

La Gomera - průměrná teplota moře

Průměr slunečných hodin denně

Průměr srážek za měsíc