Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Arrecife - Playa del Cable

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Arrecife - Playa del Cable, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Arrecife - Playa del Cable

Arrecife, španělsky „skalisko“, je hlavním městem ostrova Lanzarote od roku 1852. Tehdy vystřídalo vnitrozemní Teguise, které co do důležitosti předběhlo především díky přístavu Los Marmoles, ve kterém kotví desítky obchodních a přepravních lodí. V metropoli, jež leží na východním pobřeží, dnes žije téměř polovina ostrovní populace, tedy přibližně 40 tisíc obyvatel.

Arrecife působí velmi živým, někdy až uspěchaným dojmem, a to jak ve dne, tak v noci. Stále si však zachovává kouzlo starých časů, které na vás dýchne především ve staré čtvrti, plné úzkých uliček, malých náměstíček a kaváren.

Turistická vybavenost

Prakticky po celém městě můžete navštívit příjemné restaurace a vinné sklípky, vždy připravené uspokojit všechny chutě a osvěžit znavené návštěvníky. Výběr je veliký – od mezinárodní kuchyně přes bezpočet rybích pokrmů až po tradiční jídla Kanárských ostrovů.

Nakupování v Arrecife, stejně jako na celém ostrově, který je bezcelní zónou, je velmi příjemné. Nejvíce obchodů se soustřeďuje podél hlavní třídy Avenida León y Castilla nebo do blízkého Teguise, kde se konají pravidelné sobotní trhy se stovkami stánků a pouličních umělců.

I noční život v Arrecife je velmi pestrý a živý. Bary, noční podniky a diskotéky vítají každého, kdo si chce užít tanec a party až do časného rána.

Pláže u Arrecife - Playa del Cable

Pláže v Arrecife jsou překrásné, čisté a přímo vybízejí k prázdninovému lenošení. Na své si zde jistě přijdou milovníci vodních sportů a potápění. Korálové útesy, které lemují pobřeží, skýtají odvážlivcům tu nejkrásnější podívanou.

Aktivity

Nejpřitažlivější část města se soustředí kolem zdejší laguny. Opakované útoky pirátů v dávných dobách donutily místní obyvatele postavit ochranné pevnosti, které dodnes fascinují návštěvníky svou majestátností. El Castilo de San Gabriel dnes funguje jako archeologické muzeum, El Castilo de San José jako muzeum moderního umění, kde můžete spatřit i takové unikáty, jako jsou obrazy Joana Miróa nebo Pabla Picassa. Za vidění jistě stojí také kostel Iglesia de San Ginés s krásnou zvonicí.

Výlety z Arrecife - Playa del Cable

Ostrov Lanzarote je vyhledávaný především pro svou úchvatnou přírodu. Národní park Timanfaya, osvětlené jeskyně Los Verdes s podzemním jezerem nebo vulkanické krátery a mystická měsíční krajina jistě nikoho nenechají na pochybách, že vydat se do Arrecife byla ta nejlepší volba. Pro detaily o jednotlivých zajímavostech se podívejte na Lanzarote - Atrakce, Památky a muzea nebo Přírodní zajímavosti.

Tipy na hotel v letovisku Arrecife - Playa del Cable

Arrecife Gran Hotel & Spa od 19 700 Kč se všemi poplatky

Na východním pobřeží, 6 km od letiště, v centru hlavního města Arrecife.

1.

Villa Vik od 30 600 Kč se všemi poplatky

Hotel Villa Vik se nachází v jižní části ostrova Lanzarote pouhých 800 m od pláže Playa del Cable a jen 3 km od letiště.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---