Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Costa Teguise

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Costa Teguise, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Costa Teguise

Costa Teguise je nejluxusnějším střediskem ostrova Lanzarote. V posledních třiceti letech vyrostlo do okázalé krásy, hlavně díky velikému zájmu turistů, mezi něž se zařadil také sám španělský král, který si tu dokonce zbudoval stálé letní sídlo. Král i jeho rodina si Costa Teguise zamilovali a čas od času poctí místní obyvatele a šťastnější turisty svou návštěvou, například ve špičkové restauraci Meson la Jordana, ve které tak rádi večeří.

Toto letovisko bylo turistům ušito přímo na míru. Spokojený bude každý milovník nekonečného slunění, koupání, zábavy a dobrodružství. Slunce tu svítí prakticky po celý rok, dokonce i v zimě jsou teploty jak vody, tak vzduchu velmi příjemné. Společné chvíle si tak mohou bezstarostně užívat party mladých lidí, zamilované páry všeho věku, sportovci i rodiny s malými dětmi. Costa Teguise je velmi živý, přátelský resort, kde si každý návštěvník přijde na své, ať už jsou jeho zájmy jakékoliv.

Pláže u Costa Teguise

Pláže na Costa Teguise jsou učiněným rájem pro surfaře. Vane tu svěží větřík pohánějící neúnavně surfařská prkna a ochlazující záda nejen aktivním sportovcům, ale také příznivcům příjemného lenošení v horkém písku. Na ty, kdo preferují spíše první variantu, čekají půjčovny surfů a specializované školy, kde se profesionální učitelé rádi ujmou úplných začátečníků i zkušených surfařů, kteří si chtějí zlepšit techniku a doladit své schopnosti. Vyzkoušet lze ale spoustu dalších vodních sportů, například jízdu na skútru. Všechny pláže se pyšní tzv. „modrou vlajkou“, exkluzivním evropským oceněním, jež zaručuje krásu a dokonalou čistotu pláží a azurového moře.

Costa Teguise a turistická vybavenost

Celý ostrov Lanzarote, a tedy i Costa Teguise, nabízí zájemcům skvělé příležitosti k výhodnému nakupování. Obchody totiž nejsou zatíženy nepříjemnou celní povinností, takže si odsud můžete odvézt levný alkohol, parfémy, značkové oblečení a dárky všeho druhu. Běžné nákupy lze obstarat v menších supermarketech nebo na vyhlášených sobotních trzích ve městech, kde se mezi desítkami a desítkami stánků proplétají pouliční umělci předvádějící svá zábavná čísla.

Restaurace v Costa Teguise jsou na skvělé úrovni. Najdete mezi nimi vše – od stánků s rychlým občerstvením přes čínské a britské restaurace až po nejluxusnější podniky. Večer se můžete pobavit v kavárnách, barech nebo hotelových kasinech a noční život si skvěle užijete například na slavné diskotéce Hollywood Café, kde se tančí pod širým nebem.

Výlety v okolí Costa Teguise

Koho omrzí městská zábava, aquaparky a pro Kanárské ostrovy typický golf, ten se může vydat do centrální části ostrova. Národní park Timanfaya, fascinující vulkanické krajiny, jeskyně Los Verdes Caves, podzemní jezera, kaktusové zahrady nebo ďábelská restaurace El Diabolo s unikátním sopečným grilem – to vše a ještě mnohem více tam čeká na dobrodruhy z celého světa. Většina zajímavých míst a tipů na výžlety je shrnuta na stránkách Lanzarote - Atrakce, Přírodní zajímavosti a Památky a muzea.

Tipy na hotel v letovisku Costa Teguise

Gran Meliá Salinas od 23 500 Kč se všemi poplatky

Na východním pobřeží Lanzarote, v klidnější části letoviska Costa Teguise, 18 km od letiště. Vzdálenost od golfového hřiště: 4,5 km Golf Costa Teguise.

1.

Be Live Lanzarote Resort od 17 900 Kč se všemi poplatky

 Hotel se nachází na východním pobřeží, 14 km od letiště, v centru letoviska Costa Teguise. Přibližně 50 m od hotelu je několik menších obchůdků, různé obchody, bary a restaurace jsou pak vzdáleny asi 20 minut pěší chůze.

2.

Barceló Lanzarote Resort od 17 900 Kč se všemi poplatky

Hotel Barceló Lanzarote Resort leží na východním pobřeží ostrova, 15 km od letiště v rekreační oblasti Costa Teguise. Menší obchůdky jsou přímo v hotelu, další obchody, bary a restaurace jsou vzdáleny necelých 40 minut pěší chůze.

3.

H10 Lanzarote Gardens od 20 900 Kč se všemi poplatky

Hotel H10 Lanzarote Gardens se nachází na východním pobřeží, 16 km od letiště, v rekreační oblasti Costa Tequise.

4.

Bluebay Lanzarote od 20 100 Kč se všemi poplatky

Apartmány Bluebay Lanzarote se nacházejí na východním pobřeží ostrova v městečku Costa Teguise, 7 km od hlavního města Arrecife, 15 km od letiště. Do národního parku Timanfaya je to necelých 39 km. Hotel Bluebay Lanzarote je vzdálen jen 1,3 km od golfového hřiště Golf Cota Teguise. 

5.

Nazaret od 15 700 Kč se všemi poplatky

Na východním pobřeží Lanzarote v centru Costa Teguise, 15 km od letiště.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---