Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa Blanca

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa Blanca, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Playa Blanca

Nejjižnější resort ostrova Lanzarote, zvaný Playa Blanca, je ideálním místem rodinné dovolené s malými dětmi. Nádherné písčité pláže přímo vybízejí ke stavění pohádkových hradů a veselému cachtání a klidná atmosféra je jako stvořená pro ničím nerušený noční nebo odpolední spánek. Krásná a romantická zákoutí místních pláží jistě ocení zamilované páry toužící po chvilkách ve dvou mimo hlavní turistická centra. Ačkoli je Playa Blanca neustále se rozvíjejícím letoviskem, neztrácí mnoho ze své původní malebné tváře, kterou mělo před nemnoha lety, kdy bylo běžnou rybářskou vesničkou. Ještě stále zde pokračují stavební práce a úpravy; není však třeba obávat se nadměrného hluku nebo nepořádku, neboť ve všem se tu vychází vstříc potřebám turistů a jejich pohodlí.

Pláže u Playa Blanca

Třpytivý zlatý písek na devět kilometrů dlouhé hlavní pláži nenechá nikoho na pochybách, že Playa Blanca je dokonalým místem pro prázdninové lenošení a dětské hry. Vstup do křišťálově čistého moře je pozvolný, svažuje se mírně a bezpečně. Aktivnější rekreanti si mohou užít zdravého adrenalinu při vodních sportech, jejichž nabídka je více než uspokojivá. Romantické duše naopak najdou své útočiště na třech menších plážích, krytých před prázdninovým ruchem letoviska a skýtajících mnohem více soukromí pro poklidné rozjímání a vychutnávání atmosféry, kterou s sebou přináší nekonečný Atlantický oceán.

Playa Blanca a turistická vybavenost

Hlavním obchodním centrem Playa Blanca je zábavní středisko Sport Marina Rubicon, nabízející kromě obchůdků se zbožím všeho druhu také nefalšovanou přímořskou zábavu.

Stovky člunů, lodiček a plachetnic tu čekají ve svých kotvištích na návštěvníky, kteří si chtějí vyzkoušet potápění, jízdu na vodních lyžích nebo plachtění. Obchody v nákupním centru dávají na výběr ze škály suvenýrů, dárků a potravin; v buticích seženete i elegantní značkové oblečení. Každou středu a sobotu se zde konají tradiční trhy s ukázkami lidových řemesel a dalšími zajímavostmi.

O mlsné jazýčky dětí i dospělých se ochotně postarají kuchaři v místních restauracích. Například La Casa Roja je vyhlášená nejen skvělým menu, ale také překrásným výhledem na pláž a moře zalité měsíčním svitem. Noční život tu není tak rušný jako v Costa Teguise nebo Puerto del Carmen (kam se samozřejmě můžete kdykoliv vypravit), nemusíte se tedy obávat, že naruší klidný a zdravý spánek vašich dětí.

Výlety v okolí Playa Blanca

Ostrov Lanzarote je známý především pro svou úchvatnou krajinu, zrozenou ze sopečné činnosti. Národní park Timanfaya, domov vulkánů, sopečných útvarů a kouzelných jeskyní (např. Los Verdes s podzemním jezerem) by si nikdo neměl nechat ujít. Z jeho vrcholků je vidět až do Údolí tisíce palem, jež tvoří s měsíční krajinou ostrý kontrast. Příjemným zpestřením při procházce parkem je restaurace El Diabolo, dílo jednoho z nejslavnějších umělců Kanárských ostrovů, architekta Césara Manriqua. Mnoho dalších tipů na výlety najdete na stránkách Přírodní zajímavosti, Památky a muzea nebo Lanzarote - Atrakce.

Tipy na hotel v letovisku Playa Blanca

H10 Rubicón Palace od 20 400 Kč se všemi poplatky

Hotel H10 Rubicón Palace se nachází na jižním pobřeží ostrova, 40 km od letiště v oblasti Playa Blanca

1.

H10 Timanfaya Palace od 20 500 Kč se všemi poplatky

Hotel H10 Timanfaya Palace leží na jižním pobřeží ostrova, 33 km od letiště v turistickém středisku Playa Blanca. Hotel leží asi 1,5 km od centra letoviska a přístavu Playa Blanca, s velkým množstvím obchodů a zábavních podniků. Větší nákupní centra jsou v Puerto del Carmen (30 km) nebo v hlavním městě Arrecife (35 km), kam jezdí pravidelná místní autobusová doprava ze zastávky vzdálené necelé 2 km.

2.

The Hotel Volcan Lanzarote od 23 700 Kč se všemi poplatky

Na jižním pobřeží ostrova, 40 km od letiště, v přístavu Marina Rubicón u letoviska Playa Blanca.

3.

Lanzarote Park od 22 300 Kč se všemi poplatky

Na jižním pobřeží ostrova, 30 km od letiště, v turistickém letovisku Playa Blanca.

4.

H 10 Lanzarote Princess od 18 700 Kč se všemi poplatky

Na jihu ostrova Lanzarote v centru letoviska Playa Blanca, 40 km od letiště.

5.

Iberostar Papagayo od 19 290 Kč se všemi poplatky

Pěkný a moderní hotel Iberostar Papagayo se nachází v jižní části ostrova Lanzarote v atraktivním letovisku Playa Blanca a přímo na břehu Atlantiku. Cca 500 m od hotelu se nachází sportovní přístav a několik obchůdků, centrum střediska je vzdáleno cca 2 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---