Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Puerto Calero

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Puerto Calero, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Puerto Calero

Na jihovýchodním pobřeží Lanzarote leží jedno z nejluxusnějších středisek tohoto ostrova, Puerto Calero. Přístav, který pojme až neuvěřitelných 150 jachet, byl celý navržen uznávaným architektem Luisem Ibanézem Margalefem. Pravým otcem projektu se však v osmdesátých letech stal stavitel José Calero, jehož jméno městečko nese dodnes. Jeho snem bylo vybudovat přepychový komplex hotelů, nádherných vil, modravých bazénů a zábavy na úrovni. To se mu nepochybně zdařilo, a tak i dnes můžete nasávat atmosféru okázalého luxusu prakticky na každém kroku. A to nejen v letní sezoně, ale také v zimě, když zatoužíte po útěku z mrazivé domoviny.

Pláže u Puerto Calero

Přímo v Puerto Calero sice žádnou pláž nenajdete; to však neznamená, že se tu nemůžete věnovat vodním sportům. Opak je pravdou. Na své si přijdou příznivci plachtění, potápění i rybářských výprav. Příjemným překvapením je nabídka podmořských výletů v ponorce, se kterou se v okamžiku ocitnete až 25 metrů pod hladinou moře, kde můžete sledovat vodní svět v celé jeho kráse.

A komu se přeci jen zasteskne po žhavém písku, ten se může autobusem přepravit do blízkého Puerto del Carmen nebo na slavnou pláž Papagayo.

Puerto Calero a turistická vybavenost

Milovníci nakupování budou jistě nadšeni z možnosti nakupovat na Lanzarote v duty-free shopech, tedy za nižší ceny díky oproštění od daní. V Puerto Calero najdou obchody se suvenýry, dárky, potravinami a značkovým oblečením. Větší obchody se nacházejí v blízkém Puerto del Carmen, které je také centrem bujarého nočního života. V Puerto Calero jsou noci klidnější, zábava se soustředí především do hotelových komplexů, restaurací a kaváren.

Stravovací zařízení jsou v letovisku prvotřídní, šité na míru i té nejnáročnější klientele, která si ráda vychutnává nejvybranější jídla. Nikdo by si neměl nechat ujít romantický zážitek, jakým je večeře s výhledem na přístav plný jachet, ozářených zlatavým večerním osvětlením.

Výlety v okolí Puerto Calero

Nezapomenutelným zážitkem se jistě stane návštěva lanzarotského národního parku Timanfaya. Překrásná, téměř až měsíční krajina vytvářená po staletí sopečnou činností každoročně uchvacuje tisíce návštěvníků svými dramaticky vyhlížejícími krátery, vulkány a jeskyněmi. V parku můžete dokonce i poobědvat nebo povečeřet, a to ve stylové restauraci El Diabolo, kde je ke grilování využívána nezkrotná podzemní síla lávy. Další zajímavosti a atrakce najdete na stránce Lanzarote - Atrakce, Přírodní zajímavosti nebo Památky a muzea.

Tipy na hotel v letovisku Puerto Calero

Iberostar Costa Calero

Hotel Iberostar Costa Calero se nachází v klidné části ostrova Lanzarote, v těsné blízkosti sportovního přístavu Puerto Calero. V blízkosti hotelu na přístavní promenádě je pár obchůdků s velkým množstvím kavárniček a restaurací, větší nákupní střediska jsou cca 5 km od hotelu.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---