Tenerife - doprava

Odhadovaná doba čtení: 1 min.

Veřejná autobusová doprava

Autobusová doprava na Tenerife je velmi dobrá a kvalitní. Linek je opravdu velmi mnoho a zajistí Vám dopravu kolem dokola celého Tenerife. Na plánek linek plus jízdní řády z roku 2010 se můžete podívat v PDF souboru Tenerife - autobusy. Oficiální stránky dopravce jsou na TITSA Tenerife

Taxi

Taxi je na Tenerife využívané celkem hodně, zvláště pokud jste početná parta nebo rodina. To se Vám pak na výlet skoro vyplatí taxi než platit autobusy. Pokud uvažujete o taxi jako o dopravě z letiště do Vašeho hotelu, jsou taxi velmi dobře organizované, taxikáři slušní a ceny také. Cena za km bývá odlišná podle času, v noci a o víkendu stojí taxi o cca 10% více. Přes den je taxa okolo 0.47 Euro, v noci a o víkendech je to 0.58 Euro za km (v roce 2010).

Půjčovna aut

Na Tenerife je půjčení auta v pohodě, vše lze zajitit předem přes internet, přes recepci na hotelu i při procházce střediskem. Půjčoven je zde dostatek. Viz například Tenerife rent a car, Tenerife rental guide nebo Car Rental Tenerife - Alquiler de Coches Tenerife. Ceny se mění, často i v průběhu sezony, na aktuální ceny se podívejte na ty předchozí odkazy.