Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Gran Canaria

Na Gran Canárii jsem byla v roce 2007 již podruhé. Prvně mě na tento ostrov vzali rodiče jako teenagera. Bylo milé srovnávat jak se tak malý ostrůvek rozrůstá.

Naše dovolená na Gran Canarii byla spíše rodinná a odpočinková nežli poznávací, ale i tak jsme si nenechali krásy ostrova ujít a ráda se s Vámi o ně podělím.

Ubytování

Ubytovaní jsme byli v hotelu Anfi na jihu ostrova. Je to velmi luxusní, pětihvězdičkový hotel. Veškerý komfort je zajištěn. Je to soubor několika hotelů dohromady, které jsou propojeny a tím i můžete veškeré vybavení používat jak se vám zachce.

Tento hotel je vhodný pro kohokoli. Je zde myšleno i na naše malé ratolesti, děti tu mají opravdu velké vyžití. Různé druhy bazénů, malé velké, vyhřívané, se skluzavkami různými vodopády apod. Dále dětské hřiště i s programem (školkou). Večerní dětské diskotéky s kravičkou Benito.

Puerto de Mogan


Je to velice krásný přístav, zdobený květinami a krásně malovanými uličkami.

Je zde i pár obchůdků se suvenýry a různými dárečky. Když si přivstanete, můžete si koupit čerstvé ryby, které právě přivezli rybáři z moře. Tento přístav opravdu stojí za zhlédnutí.

Cestou dál

do vnitrozemí se nám silnice začne víc než dřív stáčet a máme pocit že serpentiny snad nikdy neskončí. Pokud ale vydržíte, uvidíte krásný pohled na jižní pobřeží. Pokračujeme na západ. Další osady které potkáváme vypadají spíše jako malé oázy uprostřed drsné krajiny s tlumenými barvami podél. Silnice se po odbočení stáčí k severu do vnitrozemí.


Nyní uvidíme i údolí se zelenými a úrodnými poli.

Cesta se nepřestává klikatit. Krajina je hornatá a navrcholu uvidíme proslulou horu Roque Nublo

. Po cestě se můžete stavit v Canon de Aguila, je to skutečné město z Divokého západu včetně koní, stáda dobytka, salónků, apd. Pořádají se zde show denně.

Duny v Maspalomas