Doprava na Kanárské ostrovy

Odhadovaná doba čtení: 3 min.

Doprava na Kanárské ostrovy

Nejpohodlnější a nejrychlejší cesta na ostrovy vede vzduchem. Letecká doprava je rychlá a komfortní, i když není vždy zrovna nejlevnější. Nicméně letiště má každý z ostrovů, takže pokud chcete ušetřit hlavně čas a dopřát si určité pohodlí při cestování, zvolte tuto možnost. Ostaně, pokud pojedete na dovolenou na Kanárské ostrovy s cestovní kanceláří, je letadlo asi jediný způsob, který se využívá.

Jelikož má své vlastní letiště každý z ostrovů, nemusíte se obávat toho, že byste transfery strávili nějakou delší dobu nebo že by byly komplikované (jako například doprava na řecký ostrov Thassos, kde se letí do Kavaly na pevninu a na ostrov Thassos se pak jede trajektem).

Níže je seznam letišť, u každého uvádíme IATA kód a ICAO kód pro případ, že byste si chtěli sami vyhledat lety a zakoupit letenky.

El Hierro

Letiště El Hierro je na severozápadě ostrova u hlavního města ostrova Valverde. Kódy jsou IATA: VDE, ICAO: GCHI.

Stránky letiště na El Hierro

Fuerteventura

Letiště na ostrově Fuerteventura je asi 5 kilometrů jihozápadně od hlavního města ostrova. Kódy jsou IATA: FUE, ICAO: GCFV

Stránky letiště Fuerteventura

Gran Canaria

Na ostrově Gran Canaria leží letiště v jižní části ostrova, asi 18 kilometrů od hlavního města. Od hlavní turistické oblasti ostrova je to asi 25 km. Kódy jsou IATA: LPA, ICAO: GCLP Letišti se také říká Las Palmas.

Stránky letiště Gran Canaria - Las Palmas

La Gomera

Na La Gomera je letiště situáno v jižní části ostrova, asi 35 kilometrů jihozápadně od hlavního města ostrova. Kódy jsou IATA: GMZ, ICAO: GCGM

Stránky letiště La Gomera

La Palma

Letiště La Palma se nachází 8 kilometrů jižně od Santa Cruz de La Palma, hlavního města ostrova. Kódy jsou IATA: SPC, ICAO: GCLA

Stránky letiště La Palma

Lanzarote

Na Lanzarote se letiště nachází v jihovýchodní části ostrova, asi 5 km od hlavního města. Kódy jsou IATA: ACE, ICAO: GCRR.

Stránky letiště Lanzarote

Tenerife

Na Tenerife jsou velká mezinárodní letiště dvě - jedno na severu a jedno na jihu. To na severu najdete pod kódy IATA: TFN, ICAO: GCXO, to na jihu pak pod kódy IATA: TFS, ICAO: GCTS. Nyní se letiště opravdu jemnují severní a jižní, dříve ale bylo severní známé pod jménem Los Rodeos Airport, to jižní pak pod jménem Reina Sofia Airport.

Stránky severního letiště

Stránky jižního letiště