Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Santa Cruz de La Palma

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Santa Cruz de La Palma, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Santa Cruz de La Palma

Santa Cruz de La Palma, ležící na východním pobřeží, je metropolí ostrova La Palma. Není však paradoxně největší obcí ostrova, jak bývá u hlavních měst zvykem, ale je hned na druhém místě, a to po Los Llanos de Aridane. Santa Cruz se přesto stalo administrativním a správním centrem, a tak má na ostrově hlavní slovo. Žije tu asi 20 tisíc stálých obyvatel. I když se svou velikostí vyrovná malému českému městu, neubírá tato skutečnost z nabídky toho, co poskytuje svým návštěvníkům. Především je to místo, které má bohatou historii – bylo založeno již před 600 lety a v průběhu staletí neustále zmítáno nájezdy pirátů. Proto tu lze dodnes spatřit zbytky starého opevnění a zlověstné kanóny pilně střežící pobřežní vody ostrova. Krom pozůstatků této méně pozitivní části místních dějin lze v Santa Cruz obdivovat kouzelné domky s tolik typickými vyřezávanými balkonky, pěkná náměstíčka a uličky nebo živý přístav, kam připlouvají jachty a lodě z celých Kanárských ostrovů.

Pláže u Santa Cruz de La Palma

V blízkosti hlavního města Santa Cruz, jen kousek od přístavu, najdou všichni, kdo touží po troše odpočinku, středně velkou pláž zvanou Playa de Bajamar. Její tmavý vulkanický písek jemné konzistence se rozkládá v délce asi 700 metrů a šířce necelých 50 metrů; nabízí tak dostatek prostoru každému návštěvníkovi. Palmy rostoucí při vnitřních okrajích pláže poskytují potřebný stín v horkých dnech, parkoviště není daleko a čištění pláže a jejího okolí se provádí pravidelně. Kromě pláže Bajamar se jen pár kilometrů od Santa Cruz nachází letovisko Los Cancajos, které láká hlavně potápěče, ale stejně tak rekreanty a milovníky vodních radovánek.

Turistická vybavenost

V hlavním městě jsou k dispozici jak luxusnější hotely, tak skromnější a levnější ubytování. Samozřejmostí je řada kvalitních restaurací a barů a nechybějí ani spousty obchodů a krámků.

Aktivity

Samotné Santa Cruz je zejména ideální k pěkným procházkám městem. Cestou můžete obdivovat zdejší radnici nebo kostel Iglesia del Salvador, prohlédnout si Španělské náměstí (Plaza de Espaňa), zažít jedinečnou atmosféru zdejšího živého přístavu nebo zavítat do unikátního muzea vybudovaného uvnitř repliky lodi slavného mořeplavce a objevitele Kryštofa Kolumba zvané Santa Maria. Nedaleko za městem se rozprostírá obrovský vulkanický kráter Caldereta, který potěší příznivce pěších túr a divoké přírody (La Caldera de Taburiente).

Výlety okolo Santa Cruz de La Palma

Protože je Santa Cruz přístavem, nabízí se možnosti výletů na okolní ostrovy. Pravidelné linky vás dopraví na sousední Tenerife, Gran Canarii nebo až na pevninské Španělsko. Pro více tipů na výlety po La Palma se podívejte na Přírodní zajímavosti a Památky a muzea.

Tipy na hotel v letovisku Santa Cruz de La Palma

Maritimo

Na východním pobřeží La Palma, na hlavní třídě Avenida Marítima v historické části hlavního města Santa Cruz de la Palma, 8 km od letiště.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---