Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Los Llanos de Aridane

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Los Llanos de Aridane, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Los Llanos de Aridane

Los Llanos de Aridane je největším městem na ostrově La Palma. Zajímavé je, že je dokonce větší než hlavní město Santa Cruz, i když v českých poměrech jde spíše o městečko. Současně je však tímto poměrně dlouhým názvem označována i celá okolní oblast na západě ostrova (například u hotelu Sol la Palma CK uvádí, že je u Aridane, ale přitom je to asi 8 km od města). Jde tedy o větší celek, který je navíc oproti jiným částem ostrova spíše nížinného rázu, a tak se tu lze setkat s banánovými plantážemi, kaktusy a pozemky farmářů, kteří produkují avokado, fíky nebo mandle. A nechybí samozřejmě pozůstatky sopečné činnosti, především v podobě lávy a členitého pobřeží.

Pláže u Los Llanos de Aridane

V okolí Los Llanos de Aridane se nachází hned několik pláží a zátok, například Charco Verde nebo Las Monjas. Je však nutno říci, že La Palma obecně nepatří k destinacím, do kterých se jezdí za klasickou dovolenou na pláži, nýbrž díky charakteru krajiny je ostrov spíše vhodný k pěším túrám a vůbec aktivně trávené dovolené. Nicméně i zdejší pobřeží láká ty, kteří se vypraví do tohoto malého ráje na zemi. Nejoblíbenějším je místo zvané Puerto Naos, jehož rozlehlá pláž je pokryta, jak jinak, černým vulkanickým pískem.

Turistická vybavenost

Život městečka Los Llanos de Aridane se nese v typicky kanárské atmosféře, a i když je dnes moderním obchodním centrem ostrova, nevěnuje přílišnou pozornost turistice jako podobná místa na Kanárech. Přesto jsou zde samozřejmě k dispozici jak hotely, tak apartmány či pokoje v soukromí, zkrátka pro každý vkus i peněženku to pravé. Ideální je využít tohoto místa, kde najdete vše potřebné, včetně veškerého pohodlí, možností nákupů i stravovaní, jako výchozího bodu, odkud můžete pořádat výlety do širokého okolí, potažmo po celém ostrově.

Aktivity

Pokud se rozhodnete zůstat ve městě, neprohloupíte. Můžete si tu prohlédnout zdejší památky – kostely s vzácnými obrazy a rytinami, pěkně zdobená náměstí nebo projít obchůdky a trhy s množstvím čerstvé zeleniny, ovoce, vína, medu, sýrů a dalších lahůdek. A rozhodně si také nenechte ujít posezení v některé z místních restaurací, které nabízejí nejrůznější ostrovní dobroty.

Výlety z Los Llanos de Aridane

Los Llanos de Aridane leží na dálnici spojující všechna důležitá místa ostrova La Palma, takže pokud si pronajmete automobil či jiný motorový dopravní prostředek, dostanete se bez problémů všude tam, kde je něco k vidění. Do hor a do divoké přírody pak už ale musíte po svých nebo na kole. Obzvláštním kouzlem vynikají sopečné krátery, banánové plantáže a národní parky. Zcela jedinečným a neopakovatelným zážitkem se může stát velmi oblíbená adrenalinová záležitost zvaná paragliding, která dobrodružným povahám dává příležitost spatřit celou ostrovní krásu doslova jako na dlani z ptačí perspektivy. Jako cílová místa výletů můžeme doporučit všechny objektuy z přehledu na stránkách Památky a muzea nebo Přírodní zajímavosti.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---