Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

La Palma - počasí

Počasí obecně

La Palma je chladnější než ostatní ostrovy z kanárského souostroví. Může za to jeho poloha vůči vzdušným a mořským proudům. Počasí na La Palma  je totiž ovlivněno jak Kanárskýcm proudem, tak severovýchodními větry. Oba tyto faktory udržují na La Palma teplotu sice nižší, než než na ostatních ostrovech, na druhou stranu je počasí v průběhu celého roku více méně stabilní. Ne každý má ale rád vedro a plné slunce a tak, pokud máte rádi turistiku v krásném prostředí a příjemném počasí, by La Palma mohla být právě pro Vás.

Protože je La Palma ostrov hornatý a je ovlivňovám výše zmíněnými severovýchodními větry, je zde velký rozdíl mezi severem a jihem. Ve vysokých horách se obvykle vlhký vzduch zastaví a vysráží, takže severní část je o trochu chladnější a vlhčí, kdežto jižní část ostrova La Palma je sušší a teplejší.

Teplota moře

Teplota moře na La Palma nedosahuje takových hodnot, jako na jiných ostrovech, přesto úplně špatná není. Od ledna do května má sice jen okolo 18 - 20 stupňů, ale pak postupně stoupá a pohybuje se v rozmezí hezkých 21 - 23 stupňů.

Průměrné denní a noční teploty

La Palma - počasí a průměrné teploty.

La Palma - průměrná teplota moře

Teplota moře na La Palma

Průměr slunečných hodin denně

Počet slunečních dní na ostrově La Palma

Průměr srážek za měsíc

Počasí La Palma: množství deště (srážky) za měsíc.