Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Los Cancajos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Los Cancajos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Los Cancajos

Živé letovisko Los Cancajos, ležící na východním pobřeží kanárského ostrova La Palma, je oblíbené nejen díky své strategické pozici nedaleko hlavního města Santa Cruz de La Palma a současně jen pár kilometrů od letiště, ale také díky skutečnosti, že při jeho březích se rozlévají subtropické vody poskytující naprosto ideální podmínky k pozorování barevných podvodních krás. Los Cancajos je tedy častým cílem potápěčů a současně druhým největším střediskem na ostrově.

Pláže u Los Cancajos

Pláž lemuje tři malé přírodní zátoky oddělené lávovými útvary, které dokládají bohatou tektonickou činnost v oblasti a ukrývají řadu příjemných míst, kde se dá nerušeně relaxovat. Hlavní pláž je dlouhá zhruba půl kilometru a její povrch je pokrytý velmi tmavým, avšak jemným pískem vulkanického původu. Všem návštěvníkům pláže jsou k dispozici plavčíci, sprchy, občerstvení a další služby, které patří k dobře vybavenému resortu. Zdejší mořská voda i pobřeží jsou čisté, a proto si také vysloužily ocenění EU za kvalitu zvané „modrá vlajka“. Plavání je tak v tomto místě bezpečné, vhodné i pro děti, které navíc potěší dětské hřiště přímo na pláži. Pro řidiče je potěšující zprávou, že parkoviště je vzdáleno jen pár kroků.

Turistická vybavenost

Jedním z důvodů, proč si turisté vybírají pro svou vysněnou dovolenou právě Los Cancajos, je jeho výborná pozice mezi hlavním městem Santa Cruz a letištěm. Všude je odtud zkrátka blízko a resort se tak může stát skvělým výchozím bodem, pokud chcete podnikat výlety a průzkumy okolí, potažmo celého ostrova La Palma.

V letovisku funguje řada hotelů a apartmánů k pronájmu, stejně tak restaurace, bary a kluby. Říká se, že Los Cancajos je vůbec nejživějším střediskem na ostrově. 

Aktivity, výlety

Los Cancajos patří na přední příčky žebříčku oblíbenosti mezi potápěči a příznivci poznávání podmořské krajiny – jednak proto, že subtropické vody tu nabízejí skutečné bohatství, a jednak z toho důvodu, že ponory lze provozovat po celý rok (teploty vzduchu cca 20–25 °C a vody cca 18–20 °C, viz La Palma - počasí). Mořské dno bylo v okolí resortu poznamenáno běsnícími vulkány, které tu vytvořily členitou krajinu v podobě kaňonů, tunelů, jeskyní, komínů a lávových stěn, mezi kterými se prohánějí barevné ryby, chobotnice, rejnoci, želvy a další mořští živočichové. Obzvláště zajímavým zážitkem se může stát noční potápění.

Krom šnorchlování a dobrodružných ponorů do mořských hlubin je možné se vydat na pěší či cyklistické výlety nádhernou přírodou, oddávat se pohledu na ostrov z ptačí perspektivy při paraglidingu nebo zůstat při zemi a zahrát si třeba tenis. Číslem jedna však stále zůstává pěší turistika a dlouhé procházky. Na svých cestách můžete spatřit velmi rozrůzněnou krajinu, kterou tvoří lesy, hory a také největší sopečný kráter na světě zvaný Caldereta. Pokud Vás zajímá více tipů na výlety, koukněte se na Památky a muzea nebo Přírodní zajímavosti.

Tipy na hotel v letovisku Los Cancajos

Taburiente Playa od 25 890 Kč se všemi poplatky

Hotel Taburiente Playa se nachází na jihovýchodním pobřeží, 6 km od letiště, na klidném místě menšího letoviska Los Cancajos.  

1.

Las Olas od 24 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Las Olas se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova La Palma, 6 km od letiště, v turistické oblasti Los Cancajos.  

2.

Hacienda San Jorge

Přibližně 4 km od hlavního města na klidném místě v menším letovisku Los Cancajos na ostrově La Palma. Letiště je vzdálené 6 km.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---