Počasí a klima

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Počasí aneb jak na Kanárských ostrovech je

Jak již bylo řečeno, „kanárská sedma“ se pyšní téměř dokonalým prázdninovým klimatem s celoročními teplotami kolem 20 až 30 stupňů Celsia. V létě se rtuť teploměru vyšplhá k horké třicítce, v průměru však jen zhruba kolem příjemných 25 C°. V zimě je o malinko chladněji, něco kolem 17 až 20 stupňů, nicméně vezmeme-li v úvahu, že u nás ve střední Evropě v té době vládne krutá zima, nelze v pravém smyslu hovořit o „chladu“ jako takovém, snad jen v nadsázce. Sluníčko se rádo ukazuje po většinu dne a deště je velmi poskrovnu, především v jižních částech souostroví (zejména jih Tenerife a Gran Canaria, dále pak Fuerteventura a Lanzarote). Celkový počet deštivých dní se počítá na jednotky měsíčně, více samozřejmě v zimě, méně pak v létě. Pravděpodobnost, že by vám tedy vaši vysněnou dovolenou překazil otravný déšť, je na Kanárských ostrovech velmi nízká.

Kanárské ostrovy - teplota moře

Pokud jde o teplotu mořské vody, je zcela ideální k celoročnímu koupání. Drží se, jen s malými výkyvy, po většinu roku kolem 20 stupňů, takže přestože není zrovna „jako kafe“, je velmi příjemná a v rozpálených dnech představuje pravděpodobně nejvhodnější a nejlákavější způsob svlažení těla.

Počasí na jednotlivých ostrovech

Zde je pouze obecný popis počasí. Pokud Vás zajímá počasí na jednotlivých ostrovech, je uvedeno vždy samostatně. Odkazy jsou:

El Hierro - počasí