El Hierro - počasí

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Počasí obecně

El Hierro je nejjižnější z Kanárských ostrovů a počasí je zde ovlivněno dvěmi základními faktory - první je Kanárský proud (mořský proudy, pro detaily se můžete podívat na Kanárský proud na wiki) okolo břehů západní Afriky, druhá jsou pak stálé větry známé jako Trade winds (jsou to vlastně pasaty, trade winds se jim říká proto, že jsou velmi pravidelné a vanou ve směru, kudy jezdily obchodní lodě, takže se využívaly k přepravě zboží. Proto tedy Trade winds).

Kombinace těchto dvou faktorů má za následek, že počasí je zde celoročně hezké a voda je prakticky stále osvěžující. Průměrné denní teploty se pohybují od zimních 20 – 21 stupňů až po letních 27 – 29 stupňů. Teplota moře se pohybuje od zimních 19 stupňů až po letních krásných 23.

Celkově je počasí velmi slunečné a skoro zde neprší (také je zde nedostatek vody). Statistiky se v počtu deštivých dní liší, ale to spíše proto, že každý považuje za deštivý den něco jiného. Přesnější tedy bude uvést, kolik vody kdy spadne - přes zimu je to asi 25 milimetrů za měsíc. Mírný déšť v Česku má asi 5mm za hodinu, na El Hierru tedy za měsíc naprší tolik, jako u nás za odpoledne. Přes léto se srážky pohybují prakticky na nule..

Více o teplotách řeknou grafy níže.

Teplota moře

Pokud jde o teplotu mořské vody, je zcela ideální k celoročnímu koupání. Drží se, jen s malými výkyvy, po většinu roku kolem 20 stupňů, takže přestože není zrovna „jako kafe“, je velmi příjemná a v rozpálených dnech představuje pravděpodobně nejvhodnější a nejlákavější způsob svlažení těla. Opět viz graf níže

Průměrné denní a noční teploty

Průměrná teplota moře

Průměr slunečných hodin denně

Průměr srážek za měsíc

Čtěte také: El Hierro - doprava