Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Gran Canaria - můj osudový ostrov

Je tomu již řada let, kdy jsem v televizi viděla pořad o astrálním létání. Chtěla jsem si zkusit, zda to také dokážu. Věřte, nevěřte, ale skutečně jsem se v mysli vznesla ze svého lůžka a najednou se pode mnou objevilo městečko, které jsem znávala z dětství. Viděla jsem ulice lemované stromy. Ty se však po chvíli změnily za palmy a všechny domy byly bílé. Viděla jsem na ulici jít nějakou opálenou ženu v modrých šatech s modrou čelenkou v tmavých vlasech. Slétla jsem níž a zeptala se jí, kde to jsem. Řekla mi „Puerto Rico“. Náhle se zaleskla modrá pláň moře. Podél pobřeží plula plachetnice s velikou červenou plachtou. Na palubě tančili veselí lidé. Dál jsem letěla nad mořem, ale zalekla jsem se té dálky a zatoužila být zase doma. Probrala jsem se z tohoto zvláštního stavu a druhý den jsem všem svůj zážitek vyprávěla.

Po několika měsících jsme poprvé letěli na ostrov Gran Canaria. Cestou z letiště jsem vše bedlivě pozorovala z okénka autobusu. Všimla jsem si cedulky s nápisem „Puerto Rico“. Toto přístavní městečko leží na jihozápadě ostrova a všechny hotely jsou bílé.

Druhý den jsme šli na snídani a na chodbě jsme potkali uklízečku. To už ve mně zatrnulo, neboť paní měla modré šaty a v tmavých vlasech modrý šátek. Vůbec už mě nepřekvapilo, když se na moři objevila plachetnice s červenou plachtou.

Od té doby jsem s tímto ostrovem spjatá a nemůžu bez něj žít. Již jsem zde byla 14x a vždy mě posílí, dodá energii a elán do dalšího života.

Nejen odpočinek na plážích, ale i návštěva vnitrozemí působí blahodárně. Vidět v lednu rozkvetlé mandloně, projít se lesem a vnímat to ticho a klid. Na stráni u vodní nádrže Chira je možné vidět stádo oveček se zvonci na krku. Západy slunce jsou úžasné, zbarví oblohu i oceán do překrásných odstínů.

Domorodí obyvatelé jsou milí a spokojení. Taťkové ve Venegueře vysedávají pod vzrostlými vavříny, debatují, čtou noviny a tráví čas do nedělního oběda. V horách jakoby se zastavil čas. Téměř stále modré nebe, průzračný vzduch a šumění oceánu vás přesvědčí, jak krásné je žít.