Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Puerto de la Cruz

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Puerto de la Cruz, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Puerto de la Cruz

Město Peuerto de la Cruz vzniklo na počátku 17. stol., velkého významu nabylo po roce 1706, kdy bylo výbuchem sopky Montana Negra zcela zničeno nedaleké město Garachico. Přestože Garachico bylo opět vystavěno, většina obchodních aktivit včetně rušného přístavu obstarávajícího mimo jiné obchod s Amerikou byla přesunuta právě do Puerto de la Cruz. Dalším významným způsobem obživy zde bylo vždy rybářství. Dodnes můžete rybářské bárky vidět kotvit v přístavu a potkávat je na okolním moři. Centrum města tvoří spleť křivolakých úzkých uliček.

Puerto de la Cruz leží na severním pobřeží Tenerife, obklopeno nádhernou přírodou údolí Orotava, v jehož ústí se nachází. Na pozadí se tyčí pohoří Teide s velkým národním parkem a nejvyšší horou ostrova stejného jména. V Puerto de la Cruz žije zhruba 35 tisíc stálých obyvatel.

Doba transferu od letiště Reina Sofia je průměrná. Hlavní silnice TF-1, po které se jezdí, nevede totiž vnitrozemím, ale kopíruje pobřeží ostrova. Je tedy potřeba počítat s časem cca. 60 - 90 minut

Co v Puerto de la Cruz?

Srdcem města je nepochybně Plaza del Charco de los Camarones, která vždy s počínajícím večerem láká jak místní, tak turisty k posezení v některé z kaváren nebo restaurací a vychutnání nezaměnitelné atmosféry tohoto místa. V západní části města je „Staré město“ s množstvím budov a paláců starších než 200 let. Minout byste neměli Casa de la Real Aduana z roku 1620. Východně od hlavního náměstí se nachází takzvané „Nové město“, kde najdete největší množství restaurací, barů i nočních podniků, stejně jako množství obchodů s nejrůznějším zbožím.

Puerto de la Cruz a pláže

Pláže v okolí města Puerto de la Cruz bohužel nejsou největším lákadlem tohoto místa. Většina návštěvníků využívá ke koupání velké bazény se slanou vodou, často doplněné vodopády, fontánami a vodními atrakcemi. Nedaleko města je pláž Playa Jardin s černým vulkanickým pískem.

Výlety a zajímavosti v okolí

  • Hlavní zdejší atrakcí je po celém ostrově dobře známý a hojně navštěvovaný Zoo Loro Parque. Na návštěvu parku počítejte celý den. Z Puerto de la Cruz se k němu dostanete autobusem zdarma, autobus vyjíždí z Avenida de Colon.
  • Nedaleko Loro parku, asi 2 km od Puerto de la Cruz, je soukromá banánová plantáž. K dopravě lze použít autobus zdarma, který jezdí z Avenida de Colon k Loro parku. Vstupné pro dospělé bylo v roce 2010 asi 6 Euro. Prohlídka zahrnuje promítání krátkého filmu o Tenerife, vycházku mezi banánovníkovými plantážemi a ochutnávku místního banánového likéru nebo ovoce.
  •  Puerto de la Cruz má bohatou histori, kterou můžete mimo jiné obdivovat i v několika muzeích. Například v Archeologickém muzeu se soustřeďují vzácné exponáty z celého ostrova.
  • Také do historického městečka La Orotava ležícího kousek výše v orotavském údolí se dostanete snadno hromadnou dopravou. V La Orotava je mnoho zajímavých starobylých budov a překrásná botanická zahrada.
  • Rozhodně byste neměli vynechat návštěvu národního parku Teide, jehož nejvyšší hora Pico de Teide dominuje výhledu do vnitrozemí.
  • Během posledních dvou únorových týdnů probíhá karnevalová sezóna v Santa Cruz. Zejména během této doby je návštěva tohoto města zajímavá. Karnevaly v Santa Cruz jsou světově proslulé a pokud budete na ostrově právě touto dobou, neměli byste si je nechat ujít. Detailní stránky jsou Karneval Tenerife.

Pokud si budete půjčovat auto a jezdit na výlety samostatně, zkuste se pro další tipy podívat na Atrakce a zábava na Tenerife, Památky a muzea či Přírodní zajímavosti .

Tipy na hotel v letovisku Puerto de la Cruz

Be Live Experience Orotava - senior 55+ od 17 990 Kč se všemi poplatky

V severní části ostrova, 100 km od letiště, v rušné části turistické zóny Puerto de la Cruz.

1.

Blue Sea Puerto Resort od 16 400 Kč se všemi poplatky

Na severu ostrova, 98 km od letiště v rezidenční čtvrti La Paz v Puerto de la Cruz.

2.

Acuario od 13 490 Kč se všemi poplatky

Hotel Acuario leží v severní části ostrova Tenerife, 1,5 km od pláže a přibližně stejně daleko od centra Puerto de La Cruz, 92 km od letiště.

3.

H10 Tenerife Playa od 20 400 Kč se všemi poplatky

Hotel H10 Tenerife Playa se nachází na severu ostrova Tenerife ve středisku Puerto de la Cruz u Lago Martiánez. Letiště Tenerife Norte je vzdáleno 25 km a letiště Tenerife Sur 90 km, hlavní město Santa Cruz de Tenerife 35 km.

4.

Gran Hotel Turquesa Playa od 17 490 Kč se všemi poplatky

Gran Hotel Turquesa Playa leží v severní části ostrova Tenerife, 100 km od letiště, ve středisku Puerto de la Cruz.  Menší obchod je přímo v hotelu, další nákupní možnosti v bezprostřední blízkosti. Centrum Puerta de la Cruz s bary, restauracemi a obchody je 1 km od hotelu.

5.

Perla Tenerife od 15 390 Kč se všemi poplatky

Hotel Perla Tenerife se nachází v severní části ostrova 100 km od letiště, v klidné části letoviska Puerto de la Cruz.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---