Gran Canaria - počasí

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Počasí na Gran Canaria

Počasí na Gran Canaria je velmi teplé a slunné a to po celý rok. Kromě toho, že Gran Canaria patří do subtropické oblasti, velký vliv na zdejší počasí má také kanárský proud, což je část teplého Golfského proudu. A také zde prakticky stále vanou severovýchodní pasáty. Díky tomu v jižní, nepopulárnější části ostrova Gran Canaria, teploty téměř nikdy neklesají po 20 stupňů a v létě vystupují až ke stupňům pětatřiceti. Severní část Gran Canarie je o trochu chladnější, rozdíl v teplotě bývá cca 5 -7 stupňů.

Hory a rozdělení sever / jih

Ovšem Gran Canaria nejsou jen pláže, ale i vysoké hory. Nejvyšší vrchol Pico de Las Nieves má téměř 2000 metrů. Zde je počasí trohu chladnější a vlhčí a je zde velmi mnoho míst, které mají své vlastní mikroklima. Také proto se Gran Canarii říká "minikontinet". Najdete zde zastoupené skoro vše od subtropického až po kontinentální klima. Hory jsou vysoké a větry vanou obvykle od severovýchodu. Případné mraky se o hory zastaví a vyprší se na severu a výsledkem je, že jih je horký, suchý a vyprahlý, kdežto sever je zelený a vlhký. Určitě si během svého pobytu na Gran Canaria rozdílu všimnete.

Průměrné teploty a náš tip

Průměrné teploty se pohybují mezi 27 - 30 stupni přes léto a mezi 23 - 25 stupni přes zimu.

A náš tip - pokud budete trávit dovolenou v severní části a náhodou přijdou mraky, popojeďte kousek na jih a hned zase bude jasno.

Teplota moře na Gran Canaria

Pokud jde o teplotu mořské vody, je chladivá a vhodná ke koupání téměř kdykoliv. V zimě mívá okolo 18 - 19, v létě se drží okolo 22 - 23 stupňů a nabízí tak příjemné osvěžení. Samozřejmě, u mělkých písečných pláží je teplota moře vyšší. Většinou se teplota moře po většinu roku pohybuje kolem 20 stupňů, takže i když není „jako kafe“, je příjemná a v rozpálených dnech představuje pravděpodobně lákavý způsob osvěžení. Teploty moře v jednotlivých měsících jsou v grafu níže.

Průměrné denní a noční teploty

Gran Canaria - průměrná teplota moře

Průměr slunečných hodin denně

Průměr srážek za měsíc

Čtěte také: Doprava po ostrovech