Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Valle Gran Rey

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Valle Gran Rey, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Valle Gran Rey

Valle Gran Rey je nejoblíbenějším a také nejnavštěvovanějším místem kanárského ostrova La Gomera. A není divu. Skutečnost, že sem každoročně míří velké množství turistů, dokládá, že jde o místo opravdu kvalitní dovolené za příznivou cenu. Přesto nečekejte klasický ráj turistů. La Gomera obecně nepatří ke klasickým komerčním destinacím. Hlavní devizou ostrova totiž nejsou pláže a nejrůznější lákavé turistické atrakce, ale čistá a až neskutečně krásná příroda. A v tomto duchu se odvíjí veškerý život ve Valle Gran Rey – ve své typické ostrovní atmosféře na jihu území.

Pláže u Valle Gran Rey

V blízkosti Valle Gran Rey se nachází hned několik pláží s černým vulkanickým pískem. Jejich okolí je obestřeno nezapomenutelnou scenérií sopečných hor, bujného zeleného porostu a modravých mořských dálek. Nespornou výhodou je, že díky celoročnímu klimatu, které zajišťuje minimální teploty kolem 20 stupňů Celsia, a to i v zimě, se dá koupat v kteroukoli roční dobu. V létě jsou teploty samozřejmě vyšší, podívejte se na stránku La Gomera - počasí.

Turistická vybavenost letoviska

Rekreační oblast Valle Gran Rey je tvořena několika sousedícími vesničkami, a tak je díky tomuto chytrému spojení k dispozici vše potřebné na dosah ruky. Svou vybaveností se může resort směle přirovnat k známějším centrům Kanárských ostrovů. V malém rybářském přístavu Las Vueltas jsou k dispozici obchůdky, banky, spousta barů a restaurací nabízejících zejména mořské speciality, ale také sportovní zařízení nebo zkrátka jen malebná místečka, kde můžete posedět a pozorovat čilý přístavní ruch. Ve Valle Gran Rey však nechybí samozřejmě ani hotely, soukromé apartmány a vily, bary či restaurace. Z okna hotelového pokoje či apartmánu si můžete vychutnávat výhled na moře a do zelené krajiny zdobené vysokými palmami, nebo si zaplavat v bazénu s osvěžující vodou.

Co ve Valle Gran Rey

Protože je La Gomera především cílem milovníků přírody a aktivní dovolené, je zdejší krajina z většiny dobře zpřístupněna pro pěší a cyklisty. Cestou při svých túrách do přírody můžete spatřit banánové plantáže, terasovité sady s tropickými keři, pole s obilninami nebo divoce rostoucí vysoké palmy rozeseté po kraji. 

Výlety v okolí Valle Gran Rey

Při březích ostrova La Gomera lze zahlédnout divoce žijící delfíny, takže není nic snazšího než vyrazit na výlet lodí a zažít tuto nádheru na vlastní oči. Současně lze ze strany od moře poznávat bizarní skalní útvary obepínající většinu ostrova. Naopak více směrem do vnitrozemí se lze setkat s pozůstatky dávné historie nebo ponořit se do poznávání nespoutané krásy národních parků s  nevyčíslitelným přírodním bohatstvím. Koukněte do rubriky Přírodní zajímavosti

Tipy na hotel v letovisku Valle Gran Rey

Jardín del Conde

Hotel Jardín del Conde leží na jihozápadě ostrova La Gomera u národního parku Charco del Conde, v oblasti La Puntilla, 50 km od letiště a 80 km od přístavu a hlavního města San Sebastian.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---