Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Arico

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Arico, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Arico

Arico, ležící na jihovýchodním pobřeží ostrova Tenerife, není název jen pro jedno letovisko, ale i pro celé údolí táhnoucí se od centrálních hor až k pobřežním plážím. V údolí zaujímajícím plochu téměř 180 km2 je malebně rozloženo několik vesnic. Z nich bezesporu nejzajímavější a historicky nejcenější je městečko Arico vystavěné velkými vlastníky půdy převážně v 18. stol..  Arico je chráněnou městskou rezervací. Sestává ze tří původních vesnic Lomo Arico, Villa de Arico a Arico Nuevo, z nichž každá má centrální náměstí korunované překrásným kostelem. Bíle omítnuté domečky se zelenými okenicemi a dveřmi jsou ukázkou typické architektury na Tenerife. Městečko vypadá, jako by se zde zastavil čas. Uchovalo si svou ojedinělou atmosféru, která na vás dýchá při procházkách romantickými křivolakými uličkami. Malé restaurace a obchůdky nabízejí kromě běžného sortimentu zboží i typické produkty zdejšího zemědělství. Jedná se zejména o vynikající vína a vyhlášené sýry z kozího mléka.

Pod správu Arica patří také pobřežní vesničky Poris de Abona, Tajao a La Jaca.  Poris de Abona je malým letoviskem s oblázkovou pláží lemovanou romantickou promenádou. Nabízí dostatek restaurací s tradiční kuchyní, obchody a ubytování v menších penzionech. Nenajdete zde velké hotely, diskotéky ani hlučný noční život. Poris de Abona je tak ideálním místem pro strávení klidné dovolené.

Pláže v Aricu

Pláže v Poris de Abona jsou oblázkové, místy skalnaté. Přístup do vody je dobrý. Z vodních sportů je zde oblíbené surfování a jachting. Nedaleko Poris de Abona je potápěčská škola, kde si lze zapůjčit i vybavení. Kousek dál  jsou pak i písečné pláže Playa de la Punta, Playa Grande, Playa de Los Cardones a Los Abriguitos. Pláž v La Jaca je pokrytá světlým pískem s pozvolným vstupem do vody. U pláže je kemp.

Arico a okolí

Ti, kteří už dosyta vychutnali krásu tohoto historického města, mohou zkusit výlet do nedalekých hor, které nabízejí nenáročné stezky vhodné i pro rodiny s dětmi a méně zkušené turisty. Velmi zajímavá je návštěva sýrárny nebo místního vinařství. Pokud jste mobilní, můžete vyjet i ke vzdálenějším cílů, nejzajímavější místa jsme shrnuli do rubrik Památky a muzea, Přírodní zajímavosti a Atrakce a zábava na Tenerife.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---