Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

La Orotava

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili La Orotava, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko La Orotava

Městečko La Orotava je správním centrem největšího regionu Tenerife. Pod jeho správu patří i hora a národní park Teide. Město samé leží v údolí Orotava, obklopeno překrásnou přírodou, kterou obdivoval již botanik Alexander Humboldt. Z města je i pěkný výhled na Atlantský oceán. V La Orotava je řada starobylých budov, jako například kostel San Juan, kaple El Calvario i řada měšťanských domů a vil. Koloniální charakter města podtrhují nádherné zelené parky a botanická zahrada.

Co je v La Orotava?

La Orotava má několik velkých výstavných kostelů, jako Nuestra Señora de la Concepción, kostel Nuestra Señora de la Concepción, Santo Domingo, San Francisco nebo konvent San Augustin. Mimo církevní architekturu má La Orotava i významné civilní budovy jako známý „Balkonový dům“ (Casa de los Balcones) – šlechtické sídlo ze 17. stol., v současnosti je zde muzeum zahrnující i ukázku dobového bydlení v tomto domě, radnici a působivé náměstí Plaza de la Constitución.

A pár dalších tipů:

  • V botanické zahradě můžete obdivovat okolo 100 druhů tropických a subtropických rostlin z Ameriky, Afriky a Austrálie. Také Viktoriiny zahrady jsou ukázkou mistrovského zahradnického umění.
  • V parku Pueblochico můžete vidět Kanárské ostrovy ve zmenšeném provedení. Na 20 tisících metrech čtverečních jsou zde znázorněny typické krajinky jednotlivých ostrovů, nejzajímavější ukázky historických budov i moderní architektury, příklady vědy a techniky.
  • Každoročně v červnu se v La Orotava slaví festival „Koberec květin“. Jeho součástí je vytvoření Corpus Christi. Monumentální obraz je tvořen barevným pískem vytěženým v kaldeře v pohoří Teide. Náměstí před radnicí i okolní ulice jsou vyzdobeny obrazci z tisíců okvětních plátků.

A co dalšího? Pokud rádi cestujete, můžet vyzkoušet i naše tipy na stránkách Přírodní zajímavosti , Atrakce a zábava na Tenerife nebo Památky a muzea.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---