Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa de la Arena

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa de la Arena, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Playa de la Arena

Přístavní letovisko Playa de la Arena je jako stvořené pro turisty, kteří preferují spíše romantické pobyty v klidnějším prostředí. Leží na jihozápadním pobřeží ostrova Tenerife, v bezprostřední blízkosti fascinujících útesů Los Gigantes. Od letiště jej dělí cca 40 minut jízdy a nedaleko připlouvají ke břehům návštěvníci do přístavu Santiago de Tenerife.

Středisko Playa de la Arena je díky své klidné atmosféře vhodné jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro zamilované páry nebo starší rekreanty. S mírnými potížemi se tu mohou setkat snad jen osoby se sníženou pohyblivostí, neboť městečko je rozprostřeno v kopcovitém terénu. Krásné slunečné počasí je ale téměř stoprocentně zaručeno téměř po celý rok. V létě se teploty pohybují kolem třiceti stupňů a v zimě těsně pod dvacítkou. Podívat se múžete sami na stránce Tenerife – počasí.

Pláže u Playa de la Arena

Místní 175 metrů dlouhá pláž je jedna z nejkrásnějších na celém ostrově. Pyšní se tzv. „modrou vlajkou Evropské unie“, oceněním, které stvrzuje prvotřídní kvalitu a čistotu jak moře, tak samotné pláže. Nejjemnější tmavý písek vulkanického původu si zde mohou vychutnat dokonce i vozíčkáři, protože pláž má speciálně upravený bezbariérový přístup, pro který je komisí, udělující vzácné „modré vlajky“, vysoce ceněna. 

Playa de la Arena - turistická vybavenost

Samozřejmostí je v Playa de la Arena možnost nákupů v obvyklých minimarketech a obchůdcích se suvenýry. Protože byl celý ostrov Tenerife ustaven bezcelní zónou, své místo tu našli nejen drobní obchodníci s elektronikou, parfémy nebo alkoholem, ale také světoví designéři, jejichž značkové zboží můžete koupit v buticích v místním komerčním centru.

Během prosluněných dní jistě oceníte možnost občerstvit se v místních restauracích, kavárnách, barech nebo fastfoodech. Milovníci mezinárodní kuchyně si mohou vybrat z klasických evropských jídel, podávaných například i v pubech v anglickém stylu, zvědavější labužníci mohou ochutnat některé z tradičních specialit ostrova Tenerife – například opečené brambory předvařené ve slané mořské vodě a podávané s pikantní omáčkou.

Co zde?

Koho nebaví každodenní koupání a opalování se na pláži, ten se může vydat na procházku kolem pobřeží nebo na vrcholek kopce, ze kterého je překrásný výhled na moře a celou přilehlou oblast. Zdatnější jedinci se mohou kochat také výhledem z romantických útesů Los Gigantes, vzdálených pouhé tři kilometry. Příznivci aktivních vodních radovánek uvítají pestrou nabídku vodních sportů nebo dobrodružné výlety rybářskou lodí, z níž je možné pozorovat přátelské delfíny.

Výlety v okolí Playa de la Arena

Velkou výhodou letoviska Playa de la Arena je blízké sousedství dalších městeček, ve kterých si můžete užít divoký noční život, poslechnout si živou hudbu, pobavit se na party v barech nebo protančit magickou noc až do samého rána, aniž byste museli obětovat klidný a ničím nerušený spánek vašich dětí. A pokud rádi poznáváte, můžete si udělat výlet k některému z míst Památky a muzea nebo Přírodní zajímavosti či Atrakce a zábava na Tenerife.

Tipy na hotel v letovisku Playa de la Arena

Barceló Varadero od 19 400 Kč se všemi poplatky

 V jihozápadní části ostrova Tenerife, vedle majestátních útesů Los Gigantes, 45 km od letiště.

1.

Hotasa Lagos de Cesar

Na jihozápadním pobřeží ostrova Tenerife pod skalami Los Gigantes, 46 km od letiště. Díky nim má tato oblast speciální mikroklima a proto je zde vždy o několik stupňů tepleji než v ostatních částech ostrova.

2.

Be Live Playa La Arena od 20 929 Kč se všemi poplatky

Hotel Be Live Playa La Arena leží na jihozápadním pobřeží ostrova Tenerife, 46 km od letiště pod útesy Los Gigantes, v rekreační oblasti Playa la Arena. Díky útesům má tato oblast své speciální mikroklima, a proto je zde vždy o několik stupňů tepleji než v ostatních částech ostrova.  Menší obchody jsou v blízkosti hotelu, větší obchodní centrum je v městečku Los Gigantes

3.

Be Live Experience Playa La Arena od 33 819 Kč se všemi poplatky

Vstupní hala, recepce, výtahy, 2 restaurace, TV místnost, WiFi v prostoru recepce zdarma, obchod se suvenýry, konferenční místnosti; za poplatek internetový koutek, parkoviště. 2 bazény (1 sezónně vyhřívaný), dětský bazén se skluzavkou, terasa na opalování; lehátka a slunečníky zdarma, osušky za vratný depozit (cca 12 EUR).

4.

Allegro Isora od 23 939 Kč se všemi poplatky

Renovovaný hotelový komplex Allegro Isora je umístěný ve velké zahradě s bujnou vegetací a leží v západní části ostrova Tenerife v centru městečka Playa de la Arena, cca 45 km od letiště, zastávka místní dopravy u hotelu.

5.

Playa de la Arena

Na jihozápadním pobřeží Tenerife pod útesy Los Gigantes, 46 km od letiště. Díky útesům má tato oblast své speciální mikroklima, a proto je zde vždy o několik stupňů tepleji než v ostatních částech ostrova.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---