Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Santa Cruz de Tenerife

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Santa Cruz de Tenerife, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife je hlavním městem ostrova. Leží v jihovýchodní části Tenerife a je domovem téměř třiceti procent stálých obyvatel ostrova. Už na první pohled je patrné, že nejde o letovisko vystavěné pro zábavu turistům. Ačkoli příjezd do města z vnitrozemí lemují průmyslová předměstí, která nepůsobí nijak lichotivým dojmem, vnitřní město je opravdu pěkné a osobité. Je zde mnoho muzeí a galerií – mezi nejznámější patří například vojenské muzeum Museo Militar Regional de Canarias, nebo Muzeum přírody a lidstva - Museo de la Naturaleza y el Hombre či  Muzeum výtvarného umění. Téměř na každém náměstí naleznete zajímavé sochy, kostely nebo historické budovy.

Město bylo založeno Španělskými dobyvateli okolo roku 1496, kdy ostrov připadl Kastilskému království. Pilířem Santa Cruz byl vždy přístav, první doky zde byly zřízeny roku 1548 v místech dnešní pláže Anazo. Nejstarší část města byla vystavěna okolo hradu San Cristóbal. Později byl zbudován druhý obraný hrad. Město bylo dobře opevněno, protože často čelilo útokům pirátů. Jak se město postupně rozrůstalo bylo potřeba překlenout propast, dnes ležíci ve vnitřním městě několika mosty (most Cabo, Zurita, Asuncionistas a dalšími).

Santa Cruz de Tenerife má velmi osobitou atmosféru. Ulice lemované stromořadími propojují jednotlivá náměstí a parky. Z nich nejznámější je velký park Parque Municipal García Sanabria založený už v roce 1920. Je plný exotických stromů a rostlin, barevných květinových záhonů a fontán. Je zde stálá výstava soch a pořádají se zde i příležitostné výstavy.

Nákupní možnosti

Ve městě je také nepřeberné množství nákupních možností. Vzhledem k tomu, že ostrov je „duty free“ a Santa Cruz je největším obchodním střediskem Tenerife, můžete zde řadu věcí včetně elektroniky, parfémů nebo třeba oblečení pořídit za výhodné ceny.

Přístav

Přístav v Santa Cruz je jedním z nejvýznamnějších (a nejrušnějších) přístavů světa, vzhledem ke své strategické poloze mezi Evropou, Amerikou a Afrikou. Zabírá prakticky téměř celé pobřeží města.

Pláž v Santa Cruz de Tenerife

Přímo ve městě pláž vhodná ke koupání není. Rušný přístav se podepisuje na kvalitě vody značnou měrou. K dispozici je velký veřejný bazén v "Parque Maritimo Cesar Manrique". Park je populárním místem odpočinku. Má celkovou rozlohu cca. 22 tis. metrů čtverečních, 3 plavecké bazény, sluneční terasy a sportoviště. Samozřejmě nechybí ani bary a restaurace. Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00.

Ti, kdo touží po koupání přímo v moři, mohou zkusit velmi pěknou pláž Playa de Las Teresitas 7 km severně od města poblíž rybářské vesnice San Andrés. Jde o jednu z nejhezčích pláží Tenerife. Dlouhou cca. 1,5 km a pokrytou nádherným zlatavým pískem lemovaným vzrostlými palmami. Dno se svažuje do moře velmi postupně a pláž je tak vhodná i pro malé děti. Pláž je vyhledávána především místními obyvateli a plná bývá hlavně o víkendech a v době prázdnin. Jsou zde k dispozici sprchy i toalety. Nechybí ani bary a restaurace a dostatečně velké parkoviště.

Santa Cruz de Tenerife - co zde?

Vrcholem kulturní sezóny jsou poslední dva únorové týdny, kdy zde probíhá druhý největší karneval na světě po karnevalu v Riu de Janeiru.  Průvod městem s alegorickými vozy a tanečníky v pestrobarevných kostýmech je neobyčejně působivý. Podívejte se ostatně sami na hlavní stránky karnevalu.

Za návštěvu určitě také stojí město La Laguna s mnoha historickými památkami a kulturními zajímavostmi. Město leží v překrásné krajině tenerifského vnitrozemí.

Okolí a tipy na výlety

Na Tenerife je možností opravdu velmi mnoho. Hlavní místa jsme shrnuli do našeho Katalogu objektů po levé straně, hlavní rubriky jsou  Přírodní zajímavosti , Atrakce a zábava na Tenerife a Památky a muzea.

Tipy na hotel v letovisku Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz Contemporaneo od 16 900 Kč se všemi poplatky

Hotel Santa Cruz Contemporaneo v centru města Santa Cruz nabízí celkem 150 pokojů. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v celém hotelu, 4 konferenčních místnosti, výtahy, služby prádelny, hlídání dětí (na vyžádání, za poplatek), půjčovna aut. Na sluneční terase je bazén (červen - září) s lehátky a slunečníky. 

1.

Silken Atlántida Santa Cruz

Na severu ostrova Tenerife přímo v hlavním městě Santa Cruz de Tenerife, 3 km od přístavu, 12 km od Los Rodeos, 65 km od mezinárodní letiště Reina Sofia.

2.

Taburiente od 18 100 Kč se všemi poplatky

Hotel Taburiente nabízí celkem 173 pokojů. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, restaurace, music bar, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v celém hotelu, 6 konferenčních místností (až 300 osob), výtahy, sauna, kosmetické služby, půjčovna aut, garáž (placené parkování). Na sluneční terase je bazén s lehátky a slunečníky, jaccuzi. Hotel akceptuje domácí zvířata (na vyžádání, za poplatek).

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---