Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Valverde

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Valverde, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Valverde - hlavní město ostrova El Hierro

Hlavní město je malé, jeho velikost je přímo úměrná rozloze ostrova, tj. jde o malé, klidné městečko s několika tisíci obyvateli a na rozdíl od většiny ostrovních „metropolí“ neleží při pobřeží a ani není přístavem. To mu však rozhodně neubírá na jeho půvabu ani praktičnosti. Díky své poloze ve vyšší nadmořské výšce bývá obestřeno mlhou a ze stejného důvodu je pak ideálním výchozím bodem k výletům a pěším túrám do ještě výše položených míst v horách. Současně je však blízko letiště, kde se nachází informační centrum se spoustou brožur a pomůcek pro turisty, a pobřeží, odkud jsou dostupné další možnosti dopravy. Za jasných dní, když ustoupí mlha a je vidět do dáli, můžete odtud dohlédnout až na ostrovy Tenerife a La Gomera.

Co ve Valverde?

K dispozici jsou v hlavním městě ostrova restaurace, bary a obchody. Kromě toho můžete zajít i do kina, projít se po pěkném náměstíčku nebo se vydat na prohlídku kostela z 18. století s krásnou výzdobou. Pokud se chystáte zapůjčit si vůz, právě ve Valverde najdete také čerpací stanici. Pozor, na ostrově jich moc není, napočítali byste je na prstech jedné ruky.

Jste-li vyznavači pěší turistiky, 8 kilometrů západně se nachází město San Andrés a o dalších 8 kilometrů dále pak úchvatná vyhlídka Mirador de la Peňa, ze které je vidět celý záliv El Golfo.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---