Fuerteventura - počasí

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Počasí obecně

Pro turistiku je počasí na ostrově Fuerteventura takřka dokonalé. I když se v průběhu roku mění, nejosu výkyvy nijak dramatické a můžeme ho označit za letní. V zimě se průměrné teploty pohybují okolo 20 stupňů, v létě okolo 28 stupňů. Kromě toho je ostrov Fuerteventura znám i jako ostrov slunce, protože je zde přes 300 slunečních dní v roce. A skoro zde nejsou žádné srážky. Těch pár milimetrů, co spadne v zimních měsících, nestojí z ařeč. Za celý prosinec tam naprší méně, než za jeden vetší déšť tady u nás. Podívejte se na graf dole. No a v létě zde pak neprší vůbec.

Často zde vane vítr, převážně ze severu či severovýchodu, který jednak příjemně chrání před vysokými letními teplotami a jednak dělá z Fuerteventury ráj pro surfaře.

Teplota moře

Pokud jde o teplotu mořské vody, je ideální ke koupání téměř kdykoliv. V zimních měsících je trochu chladnejší (okolo 19 stupňů), v letních měsícíh se drží okolo 22 - 23 stupňů a nabízí tak příjemné osvěžení. Samozřejmě, u mělkých písečných pláží je moře teplejší. Obecně se teplota po většinu roku drží kolem 20 stupňů, takže přestože není zrovna „jako kafe“, je velmi příjemná a v rozpálených dnech představuje pravděpodobně nejvhodnější a nejlákavější způsob osvěžení. Teploty moře v jednotlivých měsících opět viz graf níže.

Průměrné denní a noční teploty

Fuerteventura - průměrná teplota moře

Průměr slunečných hodin denně

Průměr srážek za měsíc

Čtěte také: Nákupy, ceny, měna