Fuerteventura - doprava

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Veřejná autobusová doprava

Autobusy jsou na ostrově Fuerteventura velmi populární a hromadná doprava je celkem rozvinutá a spolehlivá. A ani není drahá. Nejdelší trasa přes celý ostrov od severu k jihu Vás vyjde na částku okolo 12 až 13 Euro. Turisté často hromadnou dopravu využívají i pro výlety - autobus s Vámi projede celý ostrov a Vy máte z apár Euro super vyhlídkovou trasu po všech částech Fuerteventury.

Puerto del Rosario - Morro Jable - zobrazit jízdní řád

Puerto del Rosario - Vega Río Palma - zobrazit jízdní řád

Pajára - Morro Jable - zobrazit jízdní řád

Puerto del Rosario - Corralejo - zobrazit jízdní řád

Puerto del Rosario - Caleta de Fuste - zobrazit jízdní řád

Corralejo - El Cotillo - zobrazit jízdní řád

Costa Calma - Morro Jable - zobrazit jízdní řád

Puerto del Rosario - El Cotillo - zobrazit jízdní řád

Gran Tarajal - Puerto del Rosario - zobrazit jízdní řád

Taxi

Taxi nejsou problém, jsou téměř všude. Doprava z letiště na hotel není úplně nejlevnější, ale to jen z důvodů letištních poplatků a celkově určité výjimečnosti, kterou taxi z letiště je. Například cesta do Corralejo stojí okolo 50 Euro, Jandía okolo 90 Euro. Jinak ceny nejsou tak hrozné, se taxi využívá třeba i pro dopravu hotel - vzdálenější pláž.

Půjčovna aut

Půjčení auta není problém a je to asi ten nejlepší způsob, jak tento ostrov poznat. Půjčovny aut jsou na Fuerteventuře velmi časté, auto lze rezervovat i předem po internetu a půjčovny většinou nabízí, že kromě letiště Vám auto přivezou až k hotelu. Ceny se pohybují okolo 25 - 35 Euro za den.