Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Caleta de Fuste

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Caleta de Fuste, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Caleta de Fuste

Caleta de Fuste nebo také jen Caleta, El Castillo nebo Costa Caleta. Všechna tato jména mají jedno společné – ač se to na první pohled nezdá, jde o jedno jediné překrásné místo na východě ostrova Fuerteventura. V plánech letoviska je neustálý rozvoj, do nějž spadá i rozšiřování a kontinuální vylepšování pláží a jejich okolí. Investice se mají pohybovat v řádech milionů eur, takže je do budoucna opravdu nač se těšit.

Pláže u Caleta de Fuste

Pláže jsou takříkajíc hlavní komoditou letoviska Caleta de Fuste. Je to atrakce, za kterou se do tohoto resortu jezdí především. Většina písčitých ploch tu však není dílem přírody, jako je tomu u jiných letovisek, ale usilovné lidské práce s cílem vybudovat dokonalé prostředí k ničím nerušené a sluncem prohřáté dovolené (o sluníčku a klima více stránka Fuerteventura - počasí). A to se prozatím skutečně daří. Turisté si na umělé pláže zvykli a nechávají se hýčkat průmyslově vybudovaným pohodlím. Navezený písek na povrchu pláží má zlatavou barvu, a ač jeho množství postupem času ubylo, stále je ho více než dostatek na to, aby zajistil jak příznačnou kulisu letním radovánkám, tak potřebné turistické zázemí a komfort.

Krom velké pláže byly v blízkosti několika hotelů a obchodního centra zbudovány umělé laguny s dalšími, avšak již menšími písčitými plážemi, které lákají k odpočinku při nákupech nebo procházkách po okolí.

Aktivity v letovisku Caleta de Fuste

Samotné rekreační středisko Caleta de Fuste je od podobných dovolenkových míst odlišné tím, že nebylo vystavěno kolem městského historického jádra či rybářské vesničky nebo přístavu, ale bylo vybudováno k čistě turistickým účelům. Centrem všeho je tedy především zátoka poskytující dostatek prostoru a zázemí k různorodým plážovým aktivitám. A zmíněná zátoka byla také inspirací k pojmenování celé rekreační oblasti – „casta“ totiž v češtině znamená, jak jinak, právě „zátoka“ a „fuste“ je označení pro rybářskou loď, dohromady tedy Zátoka loděk.

Aktivitou číslo jedna bychom mohli samozřejmě označit koupání, které k prázdninám neodmyslitelně patří. Nejvíce ho vyhledávají rodiče s dětmi, kteří mají jistotu, že si jejich ratolesti užijí to pravé vodní řádění, aniž by se museli strachovat o jejich bezpečí. Povrch se totiž jen zvolna svažuje do moře a vytváří tak mělká brouzdaliště, zatímco hloubka nastupuje až ve větších vzdálenostech od krajů pláže. Dospělí si tak už jen mohou vychutnávat ničím nerušenou letní atmosféru při březích moře. A když už jsme u těch dětí, z letoviska jezdí zdarma bus do zoo a botanické zahrady u letoviska Costa Calma

Kromě plavání se na seznam oblíbených vodních sportů v Caleta de Fuste řadí surfování, plavba na lodích a potápění, které vyučují zkušení instruktoři. Ze suchozemských činností potěší resort příznivce zeleného golfu dvěma plnohodnotnými 18jamkovými hřišti. V některých hotelech je k dispozici squash a tenis.

A v takovém letovisku nesmí pochopitelně chybět možnosti nákupů a kvalitního stravování. V Pueblo Majorero, obchodním centru resortu, to všechno čeká je na vás. Večer se můžete zúčastnit taneční zábavy nebo jiné kulturní akce v některém z hotelů, případně zajít do baru na skleničku a poslechnout si živou hudbu.

Pokud by Vám přestalo letovikso stačit, můžete se vydat na výlet. Všechno je blízko, například rodinný Aquapark Baku Fuerteventura je jen asi 40 km severně. A pokud byste se chtěli rozhodnout třeba pro plavbu ponorkou (Plavba ponorkou Subcat Submarine), máte to k Morro Jable, odkud vyráží, asi 85 kilometrů, tedy něco málo přes hodinu a jezdí tam i autobus. Viz Fuerteventura - doprava.

Turistická vybavenost Caleta de Fuste

Kvalita a množství ubytovacích i stravovacích zařízení se odvíjí od skutečnosti, že jde o velmi navštěvované místo, které bylo od první chvíle budováno se záměrem stát se frekventovaným centrem letních dovolených. V Caleta de Fuste najdete celé komplexy sdružující apartmány hotelového typu, avšak současně nabízející možnost vlastního vaření, což si jako levnější alternativu oblíbili mnozí turisté, hlavně pak početnější rodiny. Výjimkou není v takových místech ani bazén.

Stejně tak doprava v místě i mimo něj není problém, ať už jde o autobusové linky, taxi či pronajaté vozy. Vše je dostupné a funguje neomylně. Mírně hektická situace na silnicích je snad jen v okamžicích, kdy z nedalekého letiště, které je vzdálené asi 20 minut jízdy autobusem, přijíždějí noví rekreanti.

Caleta de Fuste a okolí

Letovisko Caleta de Fuste zaujímá strategickou polohu na východě ostrova Fuerteventura, a tak je naprosto ideálním startovním bodem, pokud se chystáte na průzkum okolí nebo i na delší výlety do vnitrozemí. Pokud zvolíte motorizovanou přepravu, všude se dostanete během hodinky. 

Tipy na hotel v letovisku Caleta de Fuste

Barceló Castillo Beach Resort od 15 300 Kč se všemi poplatky

Na východním pobřeží ostrova, 7 km od letiště, v turistickém letovisku Caleta de Fuste.

1.

Sheraton Fuerteventura Beach od 15 700 Kč se všemi poplatky

Na východním pobřeží ostrova Fuerteventura, 8 km od letiště a15 km od hlavního města Puerto del Rosario, přímo u světlé písečné pláže, v blízkosti golfového hřiště.

2.

Barceló Fuerteventura Thalasso & Spa od 15 600 Kč se všemi poplatky

Na východním pobřeží Fuerteventura v letovisku Caleta de Fuste, 7 km od letiště.

3.

Aparthotel Broncemar Beach od 18 900 Kč se všemi poplatky

V letovisku Caleta de Fuste, 10 km od letiště. Aparthotel Broncemar Beach  je vhodný pro rodiny s dětmi.

4.

Costa Caleta od 14 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Costa Caleta se nachází na východním pobřeží, 10 km od letiště, v letovisku Caleta de Fuste.  

5.

Castillo Playa od 12 800 Kč se všemi poplatky

V severovýchodní části ostrova Fuerteventura, v letovisku Caleta de Fuste, 7 km od letiště.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 30. 11. 2018 Ahoj letos tam letíme po 5 na 14 dní přes vánoce a pořád na to samé místo jen resort střídáme a pokaždé super

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---