Nákupy, ceny, měna

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Čím platit?

Protože jsou Kanárské ostrovy autonomní oblastí Španělska, platí se zde eurem.

Ceny

Pokud jde o ceny, není vše pro běžného českého turistu tak drahé, jak by se mohlo zdát, ovšem musí vědět, kde nejlépe nakoupit. Samozřejmě v oblíbených letoviscích je draho, někdy až předraženo, naopak v supermarketech, na tržištích a v menších střediscích jsou ceny příznivější. Zejména trhy jsou velmi výhodné. Jestli máte rádi čerstvou zeleninu a ovoce, není nic lepšího než zajít právě tam a nakoupit si kvalitní zboží v příjemné cenově hladině, často dokonce levněji, než byste koupili u nás. Stejně tak se milého překvapení dočkáte, pokud jde o elektroniku, alkohol a cigarety, a to díky nízké či v některých případech dokonce nulové dani. Je však nutné říci, že ceny se značně liší dle jednotlivých ostrovů a komodit či služeb, které chcete zakoupit, ale také podle ročního období nebo kulturních akcí, jako karnevaly a nejrůznější slavnosti, které právě probíhají. Pozitivní zprávou je, že například benzín je na celém území kanárského souostroví lacinější než v ČR. Než nakoupíte něco ve větším množství, podívejte se na stránku Doklady, clo ... zda nepřekračujete některý z celních limitů.

Konkrétní ceny

Chvíli jsme přemýšleli sem dát i nějaký ten ceník, ale ... ceny jsou velmi proměnlivé a to i v rámci jedné jediné komodity. Například voda stojí od 0,5 Euro do 2 Euro. Oběd Vás bude stát dle výběru 5 - 15 Euro. Pivo či nealko stojí od 0,5 euro do 2 euro. Dokonce jsme se setkali s tím, že pivo stálo jinak přes den a jinak večer. Počítejte tedy zhruba ceny, jako jsou u nás.

Pitná voda

Až vyrazíte na nákupy, pamatujte na pitnou vodu! Na mnoha místech je totiž uvedeno, že ta z kohoutku není pitná, jen užitková. Balená voda je dostupná téměř všude a v marketech ji dokonce koupíte za ceny srovnatelné s těmi českými.