Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Costa Calma

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Costa Calma, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Costa Calma

Nekonečně dlouhý koberec jemného bílého písku táhnoucí se na několika kilometrech podél modrého pobřeží. To je největší deviza letoviska Costa Calma, které leží asi 75 kilometrů od letiště na jihovýchodě ostrova Fuerteventura. Není proto s podivem, že sem každoročně míří velké množství turistů, nejvíce pak z Německa. V posledních letech se tak místní podnikatelé snaží zajistit svým zákazníkům maximální komfort. A to se jim také daří. Costa Calma je totiž označována za luxusní destinaci s nejvyššími standardy.

Navíc ve srovnání s jinými resorty ležícími v sušších částech ostrova (více o klima na Fuerteventura - počasí) se tento může pochlubit větším zastoupením zeleně v podobě stromů a keřů, které dotváří příjemnou pobřežní scenérii. Za to vděčí snaze místních uchovat alespoň část původní vesničky Canada del Rio s její okolní přírodou. Ač toto historické přímořské sídlo už není ve stále se rozšiřujícím resortu rozpoznatelné, přesto se podařilo zastavět dostupné plochy vhodně tak, aby zcela nezmizel originální charakter celého místa. Právě proto můžete stále vidět architektonické celky oddělené pásy zeleně, které jednak poskytují útočiště zvířatům a lidem pak kouzelné prostředí k celodenním procházkám.

Pláže u Costa Calma

Největší a patrně nejatraktivnější pláž na celém ostrově se nachází právě v Costa Calma. Jmenuje se Playa del Sotavento a rozprostírá se podél břehu ostrova na cca 20 kilometrech. Písečný povrch je bílý až zlatavý a příjemně hladký. Díky své délce je pláž schopna pojmout všechny příchozí rekreanty a v ranních hodinách, kdy tito ještě spí, uspokojit sportovní potřeby aktivních jedinců, kteří si na úvod dne rádi zaběhají nebo zajdou na delší procházku. Stále populárnější  metodou chůze je zde tzv. Nordic walking za pomoci speciálních holí, které zintenzivňují trénink. Pláž je denně čištěna, takže je zaručeno naprosté pohodlí, bezpečí a hygiena. Vstup do vody je pozvolný. Ani rodiny s těmi nejmenšími se tedy nemusejí ničeho obávat a jen relaxovat v příjemně uvolněné atmosféře bez stresu a starostí.

Aktivity v Costa Calma

Na své si v letovisku přijdou ti, kteří preferují nejrůznější letní aktivity během dne, neboť v noci Costa Calma příliš neholduje bujaré a hlučné noční zábavě v klubech, barech a diskotékách. Většina aktivit se spíše odehrává za denního světla, případně ve večerních hodinách, a to ve zcela poklidném duchu. Patří k nim třeba různé sporty, například windsurfing, který se můžete naučit za asistence zkušeného instruktora ze zdejší surfařské školy. Po západu slunce se kulturní povyražení pro rekreanty soustředí převážně do větších hotelů, které mají připraveny vlastní zábavní programy. A jestliže hledáte něco pro své děti, zajděte se podívat do malé zoologické zahrady v nedaleké La Lajita. Autobude tam jezdí zdarma.

Mezi další aktivity pak můžeme doporučit například Aquapark Baku Fuerteventura nebo plavbu ponorkou (Plavba ponorkou Subcat Submarine), , která vyjíždí od Morro Jable. Pokud si nebudete chtít půjčovat auto, můžete zkusit autobus, více na Fuerteventura - doprava.

Costa Calma a turistická vybavenost

Celý resort je uzpůsoben k tomu, aby poskytl vše potřebné svým návštěvníkům, ať už jde o ubytování, sportovní i kulturní vyžití nebo stravování. Výjimkou nejsou čtyřhvězdičkové komplexy, které se postarají o vše, co si jen jejich hosté mohou přát. Skutečným labužníkům pak dopřejí koupání ve velkém bazénu s vodopádem nebo odpočinkové posezení v barevné zahradě.

Některé hotely se nachází přímo u pláže, takže klientům cestovek stačí jen pár kroků, aby se dostali na vysněnou pláž s hebkým a teplým pískem. Existují však i levnější varianty ubytování; zkrátka si stačí jen vybrat to nejvhodnější dle preferencí a stavu peněženky. Tu prověří také spousta obchůdků, barů, restaurací a kaváren. Pokud holdujete nakupování, nenechte si rozhodně ujít rušné nedělní trhy, kde pořídíte vše, na co si jen vzpomenete.

Tipy na hotel v letovisku Costa Calma

H10 Tindaya od 16 900 Kč se všemi poplatky

Hotel H10 Tindaya se nachází na jihovýchodním pobřeží, 70 km od letiště, v klidné části oblasti Costa Calma.   

1.

Royal Suite od 14 500 Kč se všemi poplatky

Na jihovýchodním pobřeží, 70 km od letiště, v letovisku Costa Calma.

2.

Bahia Calma Beach od 17 400 Kč se všemi poplatky

Tento moderní hotel Bahia Calma Beach nabízí celkem 104 pokojů. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu, internetový terminál, restaurace, bar, kavárna, masáže, malý obchod, prádelna, půjčovna aut, parkoviště.V zahradě je bazén pro dospělé (jeden v zimních měsících vyhřívaný), dětský bazén, sluneční terasa s lehátky a slunečníky. 

3.

Esmeralda Maris od 14 200 Kč se všemi poplatky

Hotel Esmeralda Maris se nachází v jihovýchodní části ostrova, 65 km od letiště, v rekreační oblasti Costa Calma.

4.

Río Calma od 21 729 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova Fuerteventura, 68 km od letiště, přímo u moře v oblasti El Granillo.

5.

Costa Calma Beach od 24 109 Kč se všemi poplatky

Rozlehlý hotelový komplex čtyř budov Costa Calma Beach se nachází přímo u pláže a v mírném svahu, cca 400 m od centra střediska Costa Calma a cca 70 km od letiště. V blízkosti hotelu malé nákupní centrum, restaurace a bary, autobusová zastávka cca 350 m od hotelu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---