Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Jandía

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Jandía, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Jandía

Jandía nelze označit za dovolenkový resort jako takový. Jde o celou rozlehlou oblast jižního pobřeží ostrova Fuerteventura, která vytváří protáhlý poloostrovní výběžek nesoucí toto jméno. A čím je vlastně toto místo výjimečné? Jsou to pláže, pláže a zase pláže. A to ty nejkrásnější a největší na celém kanárském souostroví. Krom toho se tu také nachází největší letoviska ostrova Fuerteventura a spousta dalších atrakcí, jež lákají každoročně davy turistů. Transport z letiště sem trvá necelou hodinku.

Pláže u střediska Jandía

Místní obyvatelé mají být opravdu na co hrdí. Jejich pokladem, který mohou všem zájemcům alespoň na dobu jejich pobytu nabídnout, jsou zdánlivě nekonečné pásy písku při pobřeží, tyrkysové moře a vše ostatní, co neodmyslitelně patří k vysněné dovolené zalité sluncem a plné zaslouženého odpočinku. Pokud byste chtěli projít pláže na poloostrůvku Jandía po svých, připravte se na slušnou túru. Jedná se totiž o desítky kilometrů! Břehy jsou jimi doslova lemovány a společně se zátokami, lagunami a písečnými dunami vytváří barevnou exotickou mozaiku.

Největší, údajně nejkrásnější, a proto také asi nejpopulárnější pláž na celém ostrově se nachází v Costa Calma a jmenuje se Playa del Sotavento. Rozkládá se podél břehu na cca 20 kilometrech. Písečný povrch je bílý až zlatavý a příjemně hladký. K její kráse jistě přispívá i ta skutečnost, že tu denně probíhá čištění, aby byla zajištěna hygiena, bezpečí a hlavně pohodlí pro všechny rekreanty. Vstup do vody je pozvolný, takže ani rodiny s těmi nejmenšími se nemusejí ničeho obávat a jen relaxovat v příjemně uvolněné atmosféře bez stresu a starostí. Popustit uzdu adrenalinu v krvi mohou milovníci vodních sportů, ať už windsurfingu či potápění.

Dalším z významných resortů, který se řadí mezi největší nejen na poloostrově Jandía a ostrově Fuerteventura, ale dokonce na celém souostroví, je letovisko Morro Jable. Od 80. let se toto místo postupně proměňovalo z vesničky o několika stech obyvatelích v dnešní moderní resort s téměř desítkou tisíc rezidentů a každoročně stoupající návštěvností. Přes boom cestovního ruchu se však podařilo zachovat původní staré město a přístav, který stále slouží místním rybářům a loďařům. A podobně jako na celém poloostrovním území, i tady jsou k mání zlaté písečné pruhy při modrých březích moře. Nechybí samozřejmě možnosti nákupů v obchůdcích, stravování v barech a restauracích či sportovní vyžití při windsurfingu, jízdě na vodních lyžích, potápění a dalších letních aktivitách.

Na své si přijdou také příznivci opalování a koupání bez plavek, tedy nudisté, pro které jsou určeny některé konkrétní úseky pláží.

Dalšími, neméně zajímavými plážemi, které stojí za návštěvu, jsou Playa de Barlovento a Playa de Cofete.

Co v Jandía

Je zřejmé, že vodní aktivity jsou na poloostrově Jandía k dispozici takříkajíc bez omezení a do sytosti. Ale co takhle něco suchozemského? Nemějte obavu, něco se určitě najde. Tak třeba pěší turistika je přece také sport a zcela bezpečně prověří vaši kondici. Navíc na cestách ostrovem můžete zažít mnohá dobrodružství a spatřit dosud nevídané. V některých hotelích navíc umožňují hostům využít vlastních tenisových či squashových kurtů.

Další možností, jak zabavit sebe i děti, je pak třeba zoologická a botanická zahrada Zoo La Lajita. A pokud máte rádi adrenalin a zajímají Vás ponorky a potápění, zkuste třeba i atrakci Plavba ponorkou Subcat Submarine. Není sice nejlevnější, ale je to unikát a určitě nezklame.

Výlety v okolí Jandía

I kdybyste se rozhodli při svém pobytu na ostrově Fuerteventura zůstat jen na poloostrově Jandía, nudit se nebudete. Patříte třeba k fandům horských výstupů? Vystoupejte až na vrchol Pico de la Zarza, nejvyšší horu ostrova. Odměnou vám bude kouzelný výhled do kraje.

Ze vzdáleného okolí, kam se zle lze dostat jedině autobusem nebo zapůjčeným autem, může být třeba i Aquapark Baku Fuerteventura nahoře na severu u letoviska Corralejo.

A když zatoužíte poznat trochu více z Kanárských ostrovů a neupínat se příliš jen na místo pobytu, vydejte se za poznáním třeba na sousední ostrov Gran Canaria.

Tipy na hotel v letovisku Jandía

Barceló Jandía Club Premium od 17 700 Kč se všemi poplatky

 Hotel Barceló Jandía Club Premium se nachází na jihu ostrova, 90 km od letiště, v oblasti Playa de Jandía

1.

Barceló Jandía Playa od 14 800 Kč se všemi poplatky

Na jihu ostrova Fuerteventura, 90 km od letiště, v blízkosti kouzelné rybářské vesničky Morro Jable.

2.

Fuerteventura Princess od 21 400 Kč se všemi poplatky

Hotel Fuerteventura Princess leží v jižní části ostrova Fuerteventura, 80 km od letiště v letovisku Pájara u pláže Esquinzo. Nejbližší obchodní centrum je vzdáleno 8 km od hotelu ve městě Jandía.  

3.

Fuerteventura Palace

Pěkný moderní hotel Fuerteventura Palace  se nachází v jižní části ostrova, přímo na začátku překrásné dlouhé pláže. Nedaleko hotelu je menší obchodní centrum.

4.

Iberostar Fuerteventura Palace od 17 900 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova Fuerteventura, 86 km letiště.

5.

Alameda de Jandia od 12 900 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova, 83 km od letiště, v oblasti Playa de Jandía.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---