Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Corralejo

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Corralejo, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Corralejo

Ačkoliv bývalo místo zvané Corralejo původně jen malou vesničkou, odkud místní rybáři vyráželi za svými každodenními úlovky, dnes jde o známé, moderní a velmi oblíbené letovisko ostrova Fuerteventura. Z oázy klidu se během posledních let proměnilo v rušný resort, kde je turismus na první příčce všech aktivit a událostí. Nikoho pak nepřekvapí, že je Corralejo považováno za místo, kde návštěvník nalezne vůbec tu nejlepší noční zábavu z celého souostroví. Přes tuto skutečnost si však stále zachovává svůj ostrovní ráz, tolik typický pro Kanárské ostrovy.

Turistická vybavenost střediska Corralejo

Už z úvodních slov je zřejmé, že pokud jde o turistickou vybavenost, nebude mít Corralejo, největší to středisko na severu ostrova Fuerteventura, příliš nedostatků. Právě naopak. Turista si tu přijde opravdu na své. Letovisko je umístěno při pobřeží, takže nabízí široké možnosti letního vyžití u moře a na pláži, včetně různých sportů, procházek, nákupů a dalších aktivit. Pokud jde o ubytování, vybere si každý – k dispozici je vše od velkých hotelových komplexů až po apartmány a pokoje v soukromí. Dle ubytování se pak liší poskytované služby. Někde si můžete objednat naprostý relax v podobě masáží, saun, vířivých koupelí, lázeňských procedur a dalších wellness záležitostí.

Pláže u Corralejo

V Corralejo je k dispozici hned několik pláží, a to v okolí celého městečka. Všechny doslova vybízí k plavání, vodním radovánkám, sportům a lenošení při pobřeží s výhledem na moře a blankytně modré nebe. Dlouhé písčité pásy zlatavého písku se ohřívají ve slunečních paprscích a jsou omývány křišťálově čistou vodou Atlantiku. Kdo by takovému lákadlu dokázal odolat? A najde se tu něco skutečně pro všechny sorty klientů cestovních kanceláří.

Nedaleko od centra najdou zájemci o trochu klidu několik pláží, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi nebo páry, jež touží po odpočinku a ničím nerušeném koupání. Jsou tu k dispozici potřebné restaurace a bary s občerstvením při plážích, stranou obřích hotelových komplexů.

Směrem na jih pak zamíří ti, kteří očekávají od prázdninového pobytu nejen koupání, dovádění ve vlnách a polehávání v písku, ale také akční vodní sporty. Není problém se naučit třeba na surfu. Povětrnostní podmínky jsou k tomu více než příznivé a půjčovny či školy v okolí zajistí vše ostatní, tj. od vybavení až po výuku.

Jestliže se řadíte mezi vyznavače nudismu, bude se vám v resortu Corralejo určitě líbit. Některé pláže, například Playa de Pozo, jsou totiž vyhledávány právě nudisty, přičemž opalovaní takříkajíc „v rouše Evině“ je tu víceméně tolerováno, na rozdíl od některých jiných turistických destinací, kde za toto hrozí i přísné tresty.

Noční život a zábava v Corralejo

Corralejo má připraveno něco pro každý vkus, chuť i věk. Mladí si pravděpodobně oblíbí Centro Comercial Atlantico, které je středobodem nočního života. Kluby a podniky tu lákají na barevné drinky a stejně barevnou, avšak o poznání hlučnější hudbu všech stylů. Nedaleko odtud si pak najdou své ti, kteří vyhledávají spíše restaurace se zahrádkami k večernímu posezení či tanec ve víru samby a latino stylu.

Corralejo a okolí

Protože je Corralejo současně přístavem, slouží také jako výchozí bod při pořádání výletů do okolí. Využít lze pravidelných trajektových spojů nebo i jiných plavidel, které vás dopraví třeba na sousední ostrov Lanzarote nebo na nedaleký ostrůvek Los Lobos. Některé lodě mají prosklené dno, takže cestou se lze směle oddávat úchvatnému výhledu na dění pod mořskou hladinou.

Nicméně i pokud zůstanete v blízkosti letoviska, rozhodně neprohloupíte, neboť právě tady se nacházejí významné přírodní skvosty chráněné jako přírodní rezervace. Jedním z nich jsou písečné duny, které se v některých částech rozkládají na obrovské ploše několika hektarů a vytváří dojem, že jste se právě ocitli na saharské poušti. Dopravit se sem dá po železnici, autem, na kole či pěšky.

Co v Corralejo ?

Jak již bylo řečeno, do střediska Corralejo se jezdí hlavně za dlouhými plážemi jemného písku, slunečními paprsky a mořskými vlnami. Pokud vám ani toto nestačí, nebo pokud vás to po několika dnech omrzí, zavítejte do nedávno vybudovaného aquaparku Baku (Aquapark Baku Fuerteventura). Nadšené budou hlavně vaše ratolesti, které se dokonale vyřádí na vodních atrakcích, skluzavkách, tobogánech, vířivkách a umělých vlnách. Vstupné se pohybuje kolem 20 eur a otevřeno bývá celý den až do pozdních odpoledních hodin.

Kdo má raději „sušší“ sporty, nebude zklamán. V místě najdete několik hal s bowlingovými drahami, hřiště na minigolf a dětská hřiště pro ty nejmenší. Krom toho tu fungují půjčovny jízdních kol, takže není nic snazšího než si  jedno vypůjčit a vyrazit za poznáváním okolí. Stejně tak můžete učinit i po svých, neboť pěší turistika patří k tomuto místu zcela neodmyslitelně. A jestliže vás chytne chuť po něčem „ostřejším“, půjčte si třeba čtyřkolku.

Téměř samozřejmostí, podobně jako v jiných resortech tohoto typu, je rybaření, potápění a šnorchlování, které bývá často organizované, a tak vhodné i pro méně zkušené zájemce.

A v neposlední řadě může Corralejo nabídnout nákupy. Vybrat si lze z nejrůznějších možností od tržišť přes obchůdky až po větší nákupní centra.

Jak se do Corralejo dostat

Pokud přilétáte na ostrov Fuerteventura letadlem, do letoviska Corralejo se nejlépe dostanete autobusem nebo autem, zkrátka po silnici. Obzvláště autobusová doprava je zajištěna kvalitně, navíc cesta vede příjemnou krajinou kolem rozkošných vesniček a sopečných valů. 40 minut tak uteče jako voda. Viz stránka Fuerteventura - doprava.

Jestliže se rozhodnete pro trajekt, není nic jednoduššího, neboť Corralejo je současně přístavištěm, a tak sem míří pravidelné linky z okolních ostrovů.

Tipy na hotel v letovisku Corralejo

Arena Suite od 15 500 Kč se všemi poplatky

Na severu ostrova, 40 km od letiště, v letovisku Corralejo.

1.

Oasis Dunas od 12 800 Kč se všemi poplatky

Hotel Oasis Dunas se nachází v letovisku Corralejo, 38 km od fuerteventurského letiště. Pouhých 200 m od komplexu byl otevřen vodní a zábavní park BAKU.

2.

Riu Oliva Beach Resort od 15 500 Kč se všemi poplatky

Hotel Riu Oliva Beach Resort se nachází na severním pobřeží ostrova, 35 km od letiště a 5 km od městečka Corralejo.

3.

Oasis Papagayo od 19 200 Kč se všemi poplatky

Na severu ostrova Fuerteventura v letovisku Corralejo, 36 km od letiště.

4.

La Marquesina Hotel Boutique od 16 600 Kč se všemi poplatky

Hotel La Marquesina Hotel Boutique nabízí celkem 18 pokojů. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu ve společných prostorech, bar, kavárna, výtah. Na sluneční terase se nachází bazén  s lehátky a slunečníky.

5.

Corralejo Beach od 14 600 Kč se všemi poplatky

Hotel Corralejo Beach se nachází v severní části ostrova Fuerteventura, 40 km od letiště, v centru letoviska Corralejo.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---