Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Puerto del Rosario

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Puerto del Rosario, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Hlavní město Puerto del Rosario

Protože jde o přístavní městečko, je důležitou dopravní křižovatkou, kde se míjejí lodě mířící na ostatní ostrovy a po okolí či za rybolovem, ale kam také přijíždějí turisté z nedalekého letiště. Můžete odtud vyrážet na různé výlety, třeba na vedlejší ostrov Lanzarote, nebo se vydat do některého z letovisek. Například 20 kilometrů severně jsou nádherné písečné duny u oblasti Corralejo

Koupání

I hlavní město potvrzuje, že Fuerteventura je klasické prázdninové místo, kam se jezdí především za slunnou dovolenou při pobřeží, neboť i Puerto del Rosario má hned několik pláží. Písek tu vytváří romantické duny a mořské vlny lákají surfaře a další vodní sportovce. Ovšem pozor na vodní proudy v této oblasti. Je dobré sledovat upozornění místních úřadů.

Co v Puerto del Rosario

Do centra zavítejte za osvěžením a občerstvením v některé z restaurací a kaváren. Cestou si určitě povšimnete množství soch, které jsou rozeseté po celém městě. Jde o jakousi zvláštní výstavu pod širým nebem, která není soustředěna na jednom místě, a v tom je právě její největší kouzlo. Stejně tak stojí za vidění karnevaly, festivaly, sportovní klání a další oslavy a události, které se v Puerto del Rosario pravidelně konají od jara do podzimu. Při návštěvě města nezapomeňte ani na architektonické památky. Mají tu pěkný kostel a zajímavé muzeum s tradiční španělskou literaturou a krásným interiérem.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---