Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Las Palmas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Las Palmas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Las Palmas

Las Palmas je živou metropolí ostrova Gran Canaria a současně jeho největším městem. A jako takové má pochopitelně svým návštěvníkům co nabídnout, přinejmenším pokud jde o dovolenkové a kulturní aktivity. Ačkoliv má Las Palmas, ležící na severu území, za sebou slušnou historii několika stovek let, která sahá až do pozdního středověku, dnes je moderním místem obchodních center, mnoha nejrůznějších firem, multikin a dalších služeb nejen pro turisty. Nechybí tu samozřejmě ani pláže a všechna potřebná zařízení k dokonalému odpočinku při pobřeží.

Díky své bohaté minulosti oplývá Las Palmas doslova paletou historických budov a pamětihodností, z nichž asi nejznámější je pravděpodobně dům pojmenovaný po slavném mořeplavci a objeviteli Ameriky Kryštofu Kolumbovi (Muzeum Kryštofa Kolumba), který se tu zastavil na svých dobrodružných cestách. Uvnitř budovy sídlí muzeum, které hrdě nese odkaz této věhlasné osobnosti světových dějin.

Kromě muzea Kryštofa Kolumba tu najdeme i Kanárské muzeum, které se stará o historii celé oblasti Kanárské ostrovy.

Las Palmas a pláže

Resort Las Palmas byl tím úplně prvním na celém ostrově Gran Canaria, a tak má místní písečná pláž již zavedenou tradici; respektive jde hned o dvě pláže podél dvou sousedících mořských zátok, které díky příznivým podmínkám poskytují útočiště rekreantům a sportovní vyžití ve vodě i na souši všem aktivním jedincům a fandům adrenalinu. Obě pláže jsou pokryty pískem a jejich povrch se svažuje velmi pozvolna do vodních hlubin, kde je však zapotřebí dávat trochu pozor na občasné podvodní proudy. Voda podél pobřeží Las Palmas je čistá a vhodná jak k windsurfingu a dalším sportům, tak plavání ve vlnách či rybaření.

Turistická vybavenost Las Palmas

Protože je Las Palmas hlavním městem ostrova Gran Canaria, je nasnadě, že občanská i turistická vybavenost bude více než dostatečná a pestrá. Nespočet barů a restaurací uspokojí všechny mlsné jazýčky, pláže potěší milovníky slunce, vody a sportů, zamilované páry zase kanárská romantika a teenagery živé noci plné žhavých letních rytmů. Něco se najde též pro rodiny s dětmi, i když je nutno říci, že ty přeci jen preferují jižněji položené a poněkud klidnější resorty s větší orientací na ty nejmenší.

Co v Las Palmas ?

Pokud opomineme příjemné lenošení na plážích a užívání všech turistických vymožeností, jsou v Las Palmas ještě mnohé další zajímavosti a činnosti, které stojí za poznání. Jinak řečeno, městský kulturní program je vždy pestrý a bohatý a zkrátka neustále se něco děje, jak ve dne, tak v noci, ať už jde o hudbu, tanec, umění, film či sport. Pravidelně se pořádají rozličná soutěžní klání, hudební, taneční a dramatické festivaly, trhy a dokonce i tradiční ostrovní karneval. K neutichající zábavě bezesporu přispívá velmi příznivé slunečné a teplé počasí, které na ostrově Gran Canaria panuje po celý rok a které tak umožňuje trávit většinu dne i noci pod širým nebem.

Pokud zatoužíte poznat něco nového, stačí jen tak vyrazit na procházku městem. Kroky vás zavedou až na kouzelné náměstí Plaza del Espíritu Santo se starodávnou kašnou a mozaikou moderních i památných budov kolem dokola v oku lahodící symbióze se zelení, palmami a barevnými květy. V nejstarší části města zvané Vegueta objevíte katedrálu sv. Anny z 16. století, která kombinuje hned několik pozoruhodných architektonických stylů. Její dvojvěží je impozantní obzvláště za nočního osvětlení. Zdejší pěší zóna s promenádou a řadou obchůdků a kaváren vám zase možná připomene některé české lázeňské město. A kdo chce trochu ulevit svým unaveným  nožkám, nechť využije speciálních taxi tažených koňmi.

Výlety a okolí Las Palmas

Pokud jste příznivci zeleného sportu, tedy golfu, potěší vás možnost navštívit některé ze šesti hřišť vybudovaných na několika místech ostrova Gran Canaria a oddávat se nevšedním zážitkům. Děti zabaví výlet do westernového městečka Sioux City, zábavních parků či nejrůznějších dalších atrakcí, zejména pak na jihu ostrova (například jedinečné duny Dunas de Maspalomas). V okolí Las Palmas pak ještě můžeme doporučit botanickou zahradu Jardin Botánico Vieira y Clavijo nebo unikátní archeologické naleziště Cenobio de Valerón.

Tipy na hotel v letovisku Las Palmas

Eurostars Las Canteras

Hotel Eurostars Las Canteras leží na severovýchodním pobřeží ostrova Gran Canaria, 25 km od letiště,  v hlavním městě Las Palmas přímo u pobřežní promenády známé pláže Las Canteras se světlým pískem. Obchodní zóna v centru města je vzdálena necelých 5 minut pěší chůze od hotelu, 2 velká komerční centra pouhých 10 minut chůze. U hotelu najdete i bary, restaurace a kino.

1.

Dunas Canteras

Ve východní části ostrova Gran Canaria, v hlavním městě Las Palmas, 25 km od letiště.

2.

Cordial Roca Negra od 19 100 Kč se všemi poplatky

Hotel Cordial Roca Negra nabízí celkem 140 pokojů. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu ve společných prostorách, restauraci, bar, služby prádelny, placené parkoviště. V zahradě je bazén pro dospělé a dětský bazén (oba v zimních měsících vyhřívané), sluneční terasa s lehátky, jacuzzi. Hosté mohou využít i nabídku SPA Obsidiana (sauna, turecké lázně, flotarium, vnitřní bazén, masáže, kosmetický salon).

3.

Concorde od 16 700 Kč se všemi poplatky

Tento devítipatrový hotel Concorde nabízí celkem 125 pokojů. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, 2 výtahy, možnost Wi-Fi připojení k internetu, internetový terminál (za poplatek), bar - kavárna, restaurace Mirador s výhledem na Playa de las Canteras, konferenční sál, půjčovna aut, možnost parkování (za poplatek, 50 m od hotelu). Na sluneční terase je bazén pro dospělé (v zimních měsících vyhřívaný), lehátka a slunečníky.

4.

Cristina Las Palmas od 23 500 Kč se všemi poplatky

Na severovýchodním pobřeží, 34 km od letiště, v centru hlavního města Las Palmas de Gran Canaria.

5.

Reina Isabel od 26 800 Kč se všemi poplatky

Na východním pobřeží ostrova Gran Canaria, 25 km od letiště, v samém srdci hlavního města.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---