Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa de Mogan

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa de Mogan, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Playa de Mogan

Playa de Mogan, resort situovaný v bezprostřední blízkosti Puerto de Mogan, neboli přístavu Mogan, patří k těm vůbec nejrozkošnějším místům celého ostrova Gran Canaria. Může se totiž pochlubit zcela originální atmosférou, kterou utváří nádherně udržované, jemně dekorované domky po celém městě, romantické lávky přes vodní kanály připomínající slavné italské Benátky, množství bohaté zeleně, palem a až neuvěřitelně pestrobarevných květů exotických rostlin, kolem dokola se tyčící skaliska a v neposlední řadě stovky jachet a loděk kotvících při pobřeží ostrova v modrých vodách Atlantiku.

Do dnešní podoby se toto malebné místo ležící na jihozápadě území vypracovalo z obyčejné pobřežní vísky, jež bývala domovem zejména rybářů, kteří odtud každodenně vyráželi za svými úlovky. Dnes je stále většina zdejších aktivit soustředěna kolem přístavu, nicméně pokrok, hlavně pak směrem k turismu, je tu samozřejmě dobře znát.

Pláže u Playa de Mogan

Pláž v těsné blízkosti přístavu Playa de Mogan je situována v malé rozkošné zátoce naplněné tyrkysovou vodou a oddělené dlouhým hornatým pásem od zbytku oceánu. Vzniklo tak ideální místo k rekreačnímu plavání a odpočinku na pláži s jemným pískem navezeným až ze samotné Sahary. Touto skutečností budou potěšeny obzvláště malé děti a neplavci, kteří se nemusí bát velkých hloubek nebo nebezpečných podmořských proudů a mohou se směle oddávat skotačení v písku a mořských vlnách. Nedaleko od zátoky se všem zvídavým nabízí možnost šnorchlování či potápění, ale též jízdy na vodních lyžích, paraglidingu, rybaření či jen pozorování velryb a delfínů.

Playa de Mogan a turistická vybavenost

Letovisko kolem Playa de Mogan je moderním střediskem, kde uspokojí svá dovolenková přání všichni rekreanti bez rozdílu věku, pohlaví či národnosti. Sluníčko tu svítí příjemně celý rok, voda je krásně osvěžující, deště velmi poskrovnu. A tomu odpovídá i styl ubytování a stravování. Řada restaurací poskytuje venkovní posezení, hotely a apartmány zase balkonky a terasy. Ve městě samozřejmě nechybí obchůdky s dárky a suvenýry, ale ani markety plné potravin, nápojů, oblečení a dalších běžných předmětů denní potřeby. Pátky bývají doménou stánkařů s nejrůznějším zbožím, především ruční výroby; navíc zde lze ušetřit díky tradici smlouvání o cenách a bezcelní zóně, kterou jsou prakticky celé Kanárské ostrovy.

Co zde?

Jelikož je resort okolo Playa de Mogan orientován zejména na rodiny s jejich ratolestmi a páry všech věkových kategorií, odpovídá této skutečnosti forma každodenní i noční zábavy. Letovisko je spíše klidnější, relaxační; turistický život se odehrává hlavně na pláži, ve vodě a v ulicích městečka. Ovšem neznamená to, že pokud jste tvorové společenští a nechodíte rádi brzo spát, že se budete nudit. Samozřejmě i v Playa de Mogan naleznete místa, kde se dobře pobavíte, obzvláště pak ve větších hotelích nebo některých nočních podnicích. Opatrnější při výběru své dovolené by měli být snad jen tělesně handicapovaní, neboť některá místa jsou zde díky skalnatému pobřeží poměrně špatně sjízdná a neposkytují vždy bezbariérový přístup, nicméně přesto zde lze nalézt i v tomto ohledu vhodný kompromis.

Tipy na výlety

Celý ostrov Gran Canaria patří k vůbec nejoblíbenějším světovým destinacím, a proto tu není nouze o turistické atrakce. Patrně nejvíce jich najdete na jihu ostrova, kde můžete objevovat zábavní a vodní parky či zažít dobrodružné safari. Jedná se například o Akvapark Maspalomas, Holiday World Gran Canaria či duny Dunas de Maspalomas. Vyrazit na výlet se dá též na nejvyšší horu ostrova Pico del Pozo de las Nieves nebo si zahrát golf na jednom ze šesti hřišť rozmístěných po celém ostrově. 

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---