Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa del Ingles

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa del Ingles, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Playa del Ingles

Playa del Ingles, ležící na jihu ostrova Gran Canaria, přitahuje po celý rok celou škálu typů prázdninových rekreantů. Jde totiž o pestré, živé a přívětivé místo, které přátelsky uvítá každého návštěvníka, který se těší na nádherné pláže, spoustu zábavy a relaxace.

Resort Playa del Ingles funguje už od 60. let minulého století, má tedy za sebou již pěknou řádku let, během kterých se rozvíjel až do dnešní podoby. Vždy byl koncipován jako turistické středisko, a tak vývoj směřoval jasným směrem – zajistit co největší komfort pro všechny. Dnes se směle řadí mezi největší a nejrušnější turistické oblasti, a to nejen v rámci kanárského souostroví, ale v celé Evropě. Jedním z důvodů je mimo jiné skutečnost, že slunečního svitu je tu dostatek po celý rok a teploty dosahují příjemných letních hodnot. Detaily najdete na stránce Gran Canaria - počasí.

Pláže u Playa del Ingles

Pláž je v místě krásně dlouhá a široká, plná jemného zlatavého písku a lemovaná pěší zónou s krámky, bary, restauracemi, kavárnami a diskotékami. Přes den se to u pláže hemží mladými a rodinami s dětmi, kteří vychutnávají přímořskou atmosféru, procházejí se, dovádí v písku a ve vlnách, mlsají a osvěžují se lahodnými nápoji. Se setměním pak rodin znatelně ubývá a na scénu přichází mladistvá zábava v podobě tance a smíchu až do rozbřesku.

Není snad ani třeba dodávat, že v resortu jsou k dispozici různé sportovní aktivity spojené s pláží a vodou, ať už jde o windsurfing, jízdu na vodních lyžích, potápění nebo řádění na banánu. A nechybí ani spousta atrakcí pro ty nejmenší. Těm bude vyhovovat průzračné moře, oceněné tzv. „modrou vlajkou EU“ právě za svou čistotu, a bezpečný, mírně svažitý terén dna a klidnější hladina. Pláž disponuje naprostým komfortem a zajišťuje řadu standardních i nadstandardních služeb, včetně slunečníků, lehátek, možnosti parkování, odpadkových košů, výpůjček sportovního náčiní a dalších.

Co v Playa del Ingles ?

Vedle veškerých plážových aktivit, od koupání v moři přes slunění a vodní radovánky až přes nejrůznější suchozemské sporty, které snad ani nelze všechny vyjmenovat, přeje Playa del Ingles všem příznivcům zábavy, která se odehrává zejména po západu slunce, jinými slovy noční život. Ten je v resortu velmi čilý a láká tak především mladé ze všech koutů světa. Tomu odpovídá i množství a různorodost barů, diskoték, kasin a nočních klubů, které fungují až do brzkých ranních hodin, například v okolí centra Kasbah.

Pokud jde o již zmíněné sporty na souši, jmenujme alespoň tenis a golf, neboť oba se řadí na první místa oblíbenosti. Zejména druhý jmenovaný se může pochlubit 18jamkovým hřištěm se zajímavou scenérií kolem pouštních dun navátých při pobřeží. Kdo však zatouží po větší exotice, která k pouštní kulise tak nějak patří, může si vyjet na obhlídku okolí na koni nebo velbloudu. A jestliže vám bude trochu horko, víc než je zdrávo, a budete hledat povyražení u vody, zkuste vyjet na moře; třeba budete mít štěstí a uvidíte delfíny, jak se prohánějí po mořských vlnách, nebo líně proplouvající velryby. Případně se můžete pokusit nějakou tu rybku i ulovit; i když to nebude asi zrovna velryba, pěkný kousek o několika kilech to být klidně může. 

Turistická vybavenost střediska Playa del Ingles

Už z faktu, že je Playa del Ingles považováno za jedno z nejpopulárnějších a nejživějších prázdninových lokalit na ostrově Gran Canaria, lze dovodit, že turistická vybavenost bude více než kvalitní. A je tomu skutečně tak. Výjimkou nejsou luxusní hotelové komplexy o mnoha patrech nebo vybrané apartmány a bungalovy v romantickém prostředí.

Stejně tak jsou k uspokojení všech potřeb návštěvníků připraveni obchodníci se svým zbožím, kterého je více než dostatečné množství a široký výběr. V letovisku funguje několik nákupních center, spousta obchůdků se suvenýry a lidovými výrobky, ale i marketů s jídlem a pitím. O víkendech se konají trhy.

Okolí Playa del Ingles - výlety

Protože letovisko Playa del Ingles nebylo postaveno kolem žádné původní osady, tak jako je tomu u většiny jiných resortů, a to nejen na Kanárských ostrovech, nýbrž bylo vybudováno uměle pro turistické účely, chybí památky a historické budovy, zkrátka jakékoli originální připomínky starých časů, které bývají tak častým lákadlem návštěvníků. Přesto se najde tolik jiných zajímavých koutů, které stojí za vidění, že se Playa del Ingles o nedostatek rekreantů rozhodně nemusí obávat. Navíc v čem letovisko tratí, nahrazuje něčím jiným, třeba právě spoustou zábavy, komerční kultury a povyražení všeho druhu. Výhodu má také ve své strategické poloze v blízkosti dalších známých  resortů. A vůbec skutečnost, že se nachází na ostrově Gran Canaria, je devizou sama o sobě, neboť celé území nabízí řadu jedinečných památek a přírodních krás, kam se bez problémů dostanete autobusem nebo i pěšky.

Po celém ostrově si můžete prohlédnout řadu malebných vesniček v horách a údolích, mohutná horstva, monumentální skalní útvary dotýkající se téměř až oblohy nebo pralesy v tajemném mlžném oparu. Zvířata představí jeep safari a ještě více vodního řádění než u moře zažijete v několika aquaparcích. Detailní informace o zajímavostech najdete v našem katalogu objektů po levé straně, přímé odkazy jsou Zajímavosti a atrakce, Přírodní zajímavosti nebo Památky a muzea.

Tipy na hotel v letovisku Playa del Ingles

Axelbach od 15 500 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova, 31 km od letiště, v centru letoviska Playa del Inglés. Komplex je určen výhradně homosexuálům starším 18 let.

1.

Riu don Miguel od 19 200 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova Gran Canaria v letovisku Playa del Inglés, 32 km od letiště.

2.

Riu Palace Maspalomas od 24 800 Kč se všemi poplatky

Na jižním pobřeží Gran Canaria, blízko písečných dun Maspalomas, 5 km od Playa de Inglés, 38 km od letiště.

3.

Sandy Beach od 22 300 Kč se všemi poplatky

Velice pěkný hotel Sandy Beach se nachází na ostrově Gran Canaria přímo v centru střediska Playa del Inglés, na hlavní třídě vedoucí k písečným dunám. V těsné blízkosti hotelu najdete velké množství obchodů, restaurací a barů.

4.

Los Almendros od 17 500 Kč se všemi poplatky

Komplex bungalovů a studií Los Almendros se nachází v jižní části ostrova Gran Canaria, 31 km od letiště, v centru letoviska Playa del Inglés. Tento komplex je určen výhradně homosexuálům starším 18 let. Obchody, gay bary i restaurace jsou v 600 m vzdáleném nákupním centrum Jumbo.

5.

Labranda Marieta od 22 300 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova, 34 km od letiště, v letovisku Playa del Inglés. Hotel akceptuje pouze hosty starší 18 let.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---