Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

El Médano

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili El Médano, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko El Médano

El Médano, ve španělštině „duna“, je malebný resort vybudovaný z malé rybářské vesničky a nacházející se na jižním pobřeží ostrova Tenerife, asi dvacet kilometrů od proslulého letoviska Playa de Las Américas. Je vhodný jak ke klasické letní dovolené, plné vodních sportů a opalování na žhavém slunci, tak k příjemnému odpočinku v zimních měsících. Ty jsou tu totiž teplé a jako stvořené k dobrodružným procházkám, plachtění nebo golfu. El Médano je ideální především pro rodiny s malými dětmi, které přes den žádají horké slunce a zábavu a v noci klidný, ničím nerušený spánek.

Pláže u El Médano

Pláž v El Médano je největší z přírodních pláží Tenerife a zároveň také jedna z nejkrásnějších. Dva kilometry zářivého bílého písku jsou jako stvořeny k dětským radovánkám, stavění hradů a celodenní relaxaci. Moře je tu křišťálově čisté a teplé, vlahý vánek zase ideální pro vodní sporty, jako je například velmi populární windsurfing. Konají se zde dokonce i mezinárodní soutěže a samozřejmostí je též profesionálně vedená škola windsurfingu. Podobná pak poskytuje servis potápěčům. Ti v ní najdou zkušené instruktory, pod jejichž vedením mohou objevovat pestrobarevný podmořský svět. Podél pláže vede příjemná promenáda, na které se lze občerstvit v barech nebo kavárnách.

Turistická vybavenost

Ve zdejších stravovacích zařízeních můžete ochutnat tradiční jídla Kanárských ostrovů, jako jsou například pečené brambory předvařené ve slané mořské vodě a podávané s pikantní omáčkou mojo. Samozřejmostí je příprava klasické evropské kuchyně, jež vychází vstříc rodinám s malými dětmi.

Noční život v El Médano je velmi klidný, žádné velké diskotéky ani davy hlučné mládeže tu nenajdete. Místní obyvatelé i turisté tráví romantické večery v restauracích podél moře, ze kterých je krásný výhled na vodní hladinu a zapadající slunce. Jestliže však přeci jen zatoužíte protančit noc až do rána, vypravte se do blízkého letoviska Playa de Las Américas.

Pokud jde o nákupy, pořídit vše potřebné můžete v malých obchůdcích se základními potravinami, čerstvým ovocem, suvenýry a dalším obvyklým zbožím prázdninových letovisek.

Aktivity, výlety v okolí El Médano

El Médano je ideálním výchozím bodem k objevování jižní části ostrova Tenerife. Na náročnější procházku můžete vyrazit na vrchol Montana Roja, vyhaslou sopku tyčící se nad městem, nebo na vrchol Montana Pelada. Děti budou jistě nadšené z návštěvy aquaparku nebo Eagle Parku či pozorování delfínů a velryb z rybářských lodí místních obyvatel. Pro tipy na výlety se můžete podívat na Přírodní zajímavosti  nebo Památky a muzea či Atrakce a zábava na Tenerife.

Tipy na hotel v letovisku El Médano

El Medano od 18 300 Kč se všemi poplatky

Hotel El Medano se nachází na jihovýchodě ostrova Tenerife v menším středisku El Medáno (Granadilla), které je vzdálené 10 km od letiště TFS (Reina Sofia). Oblast je proslulá pořádáním národních a mezinárodních závodů ve windsurfingu. V okolí hotelu se nachází bary, restaurace a obchody. Turistické centrum zábavy a nočního života ostrova, Playa de las Américas, je vzdálené 20 km.

1.

Playa Sur Tenerife od 18 100 Kč se všemi poplatky

Na jihovýchodním pobřeží ostrova, 9 km od letiště, na kraji menšího střediska El Medáno.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---