Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa de las Américas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa de las Américas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Playa de las Américas

Centrum noční zábavy a největší komplex pláží – uměle vytvořený ráj pro všechny, kdo si chtějí směle užívat všech tradičních radovánek spojených s dovolenou u moře. To je letovisko Playa de las Américas.

Toto speciálně turisticky zaměřené městečko bylo vybudováno v šedesátých letech minulého století. Jeho hlavní úlohou bylo již od samého počátku dobře ubytovat, pobavit a uspokojit všechny myslitelné potřeby návštěvníků různých věkových kategorií. Díky příjemnému podnebí, za které vděčí vzdálenosti necelých sto kilometrů od Afriky, je Playa de las Américas vhodné k návštěvě v kteroukoli roční dobu. Jedinečné mikroklima oblasti, kde se středisko nachází, zajišťuje slunečné počasí dokonce i tehdy, kdy se ostatní části ostrova výjimečně halí do mlhy a nevlídné atmosféry. Detaily viz Tenerife – počasí.

Letovisko se nachází blízko letiště Reina Sofia (cca 30 minut jízdy), na kterém obvykle přistávají letadla s turisty, již se sem sjíždějí za zábavou doslova z celého světa. Pro větší přehlednost bylo stále více se rozrůstající středisko rozděleno na tři části: původní Playa de las Américas, San Eugenio a Toviscas. Mezi nimi je možné přepravovat se buď speciálním minivláčkem nebo pak autobusy, které jsou k dispozici zcela zdarma a vyjíždějí i do přilehlých letovisek.

Pláže u Playa de las Américas

Místní pláže jsou vhodné pro zdatné plavce i děti, neboť do moře se svažují jen velmi mírně. Dále od břehu je však třeba dávat si pozor na silnější spodní proudy, typické pro Atlantický oceán. Celkem je zde šest pláží – tři s přírodním černým vulkanickým a tři s klasickým zlatým pískem, dovezeným speciálně až ze Sahary. Pláže jsou spojeny s promenádou, která lemuje rušné pobřeží.

Playa de las Américas - turistická vybavenost, aktivity, výlety

Nakupování v Playa de las Américas je díky tomu, že toto území bylo prohlášeno za bezcelní zónu, více než příjemné. Nemusíte se tedy omezovat pouze na tradiční suvenýry a drobné nákupy. Velice levně nakoupíte například elektroniku nebo oděvy. K dispozici je řada značkových butiků, a to včetně výprodejů světoznámých návrhářů.

Na kvalitní a chutné občerstvení narazíte prakticky na každém kroku. Bezpočet vysoce hodnocených restaurací, barů nebo levnějších stánků rychlého občerstvení vás nenechá na pochybách, že jste se ocitli v místě, kde záleží na vašich přáních a potřebách. Nejmlsnější jazýčky jistě uspokojí špičkové restaurace, které se nacházejí v Toviscas a sousedním Los Christianos.

Těm, kdo nechtějí celý pobyt jen prolenošit, nabízí toto letovisko pestrou paletu sportovišť a zábavních center. Kromě tradičního potápění, vodních lyží, tenisu nebo bowlingu můžete vyzkoušet golf, bungee jumping nebo plavání s delfíny. Ti nejmenší budou nadšeni z vodního Siam Parku, pohádkového místa s řadou úžasných atrakcí ovládaných nejmodernější technikou. Je tu pro ně připravená také dětská džungle, kde si mohou zblízka prohlédnout například gorily nebo tučňáky. 

Dobrodružnější povahy se mohou vydat na výlet na nejvyšší horu Španělska, vrchol Pico de Teide. Pro další přírodní zajímavosti se můžete podívat na stránku Přírodní zajímavosti .

Playa de las Américas je však především místem jako stvořeným pro společenský život – divoké party do časných ranních hodin a zábavu obecně. Vyhlášené podniky, jako např. komerční centrum The Patch nebo bary Veronicas a Starco se slavnými DJ´s a živou hudbou, každoročně dělají čest přezdívce tohoto letoviska „město, které nikdy nespí“.

Pokud Vás zajímají muzea a památky, podívejte se na stránku Památky a muzea. A pokud se rádi bavíte, zkuste i stránku Atrakce a zábava na Tenerife.

Tipy na hotel v letovisku Playa de las Américas

La Siesta od 21 800 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova Tenerife, 22 km od letiště, v  blízkosti centra letoviska Playa de las Américas na Tenerife.

1.

Iberostar Bouganville Playa od 24 100 Kč se všemi poplatky

Poloha hotelu Iberostar Bouganville Playa

2.

Playa Flor Chill Our Resort od 16 400 Kč se všemi poplatky

Komplex Playa Flor Chill Our Resort tvoří několik patrových bungalovů. Klientům je k dispozici menší vstupní hala s recepcí, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu ve společných prostorech, bar, sluneční terasa s lehátky, bazén (v zimních měsících vyhřívaný). 

3.

H10 Conquistador od 22 400 Kč se všemi poplatky

Hotel H10 Conquistador se nachází na jižním pobřeží ostrova Tenerife, 18 km od letiště ve středisku Playa de las Américas. Obchodní možnosti, bary a restaurace jsou v bezprostřední blízkosti hotelu.

4.

Sol Tenerife od 19 600 Kč se všemi poplatky

Na jihu ostrova Tenerife v největším turistickém letovisku Playa de las Américas, 22 km od letiště, přímo u plážové promenády. Vhodný pro milovníky společenského a nočního života.

5.

Bitacora od 21 300 Kč se všemi poplatky

Poloha hotelu Bitacora

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---