Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Garachico

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Garachico, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Garachico

Garachico je historické přístavní městečko ležící na úpatí hor a především sopky Montana Negra na severním pobřeží Tenerife na Kanárských ostrovech. Až do roku 1706, kdy město zcela zničila láva proudící z rozběsněného vulkánu po několik dní, bylo město nejvýznamnějším přístavem ostrova. Vedla tudy obchodní stezka, dováželo se zboží z jižní Ameriky a vyváželo především víno a zemědělské produkty. Výbuchem sopky bylo město zcela zničeno, dochovala se pouze městská brána a pevnost, kterou můžete vidět v parku poblíž dnešního centra města. Obyvatelé vybudovali město znovu na stejném místě. Většina obchodních aktivit včetně hlavního přístavu se však přesunula do nedalekého Puerto de la Cruz. Obyvatelé Garachica se nadále věnovali především zemědělství – okolo města vznikly rozsáhlé plantáže cukrové třtiny a banánovníků.

Garachico má rozsáhlé staré městské centrum se spletí uliček a typických kamenných omítnutých budov s dřevěnými okenicemi. Naleznete zde také nepřeberné množství hospůdek a restaurací s vynikající kuchyní a obchůdků nabízejících nejrůznější umělecké a řemeslné výrobky i obyčejné suvenýry a potraviny.

Co v Garachico?

  • Nejstarší budovou města Garachico je stará pevnost Castillo de San Miguel, která přečkala erupci vulkánu z roku 1706. Původně chránila město a přístav před piráty, dnes zde naleznete muzeum, které představuje historii města široké veřejnosti.
  • K nejstarším budovám města Garachico patří také Convento de San Francisco. Konvent s kostelem vyniká především krásnými řezbami, kamennou mozaikovou podlahou a rozlehlým podloubím. Dnes je zde historické a geografické muzeum.
  • Kostel Iglesia de Santa Ana byl znovu vystavěn po výbuchu sopky. Z původního kostela se dochoval pouze hlavní portál. Restaurován byl roku 1995. Působivý je také kostel Nuestra Señora de los Angeles.
  • Pokud by Vám Garachico nestačilo, zkuste třeba Atrakce a zábava na Tenerife, Přírodní zajímavosti  nebo Památky a muzea.

Garachico a pláže

Pláž v Garachico je malá a spíše kamenitá. Přístup do vody je však docela dobrý. Na jaře a na podzim zde bývají větší vlny. Oblíbeným sportem je zde šnorchlování. Během období, kdy je moře rozbouřené je možné využívat přírodní mořské bazény.

Tipy na hotel v letovisku Garachico

San Roque

V severní části ostrova Tenerife, přímo v centru historického městečka Garachico, přibližně 80 km od letiště Reina Sofia.

1.

Coral los Silos od 16 100 Kč se všemi poplatky

V západní části ostrova, 70 km od letiště u pohoří Teno, ve vesničce Los Silos.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---