Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Nikon

Partnerem soutěže je

NIKON spol. s r.o.

Velká soutěž o digitální zrcadlovku Nikon D5000

Soutěž

Soutěž je velmi jednoduchá - autor fotogalerie, která podle poroty nejlépe představí Vaši dovolenou, získá digitální zrcadlový fotoaparát Nikon D5000 s objektivem 18-105 AF-S DX VR. Detaily o fotoaparátu nalezente na Nikon D5000, o objektivu na 18-105 AF-S DX VR.

Pravidla

Pravidla jsou jednoduchá také - během podzimu, zimy a jara máte možnost si zde založit libovolný počet fotogalerií z Vaší dovolené a seznámit všechny návštěvníky s tím, jak jste dovolenou trávili a jaké bylo místo Vašeho pobytu a jeho okolí a co vše jste o dovolené dělali. Před zahájením sezony se sejde porota a vybere jednu fotogalerii, jejíž majitel získá uvedenou zrcadlovku. Soutěž se vztahuje i zpětně na fotogalerie od 1.7. 2010 a v současné době je možné vkládat fotogalerie k oblastem Bulharsko, Řecko, Kypr a Kanárské ostrovy.

Kritéria hodnocení

Fotogalerie musí obsahovat nejméně 15 fotek a jejím účelem je ukázat ostatním, kde a jak jste strávili chvíle svého volna. To je jediné kritérium pro to, aby byla fotogalerie považována za soutěžní. Jiná pravidla nejsou. Přesto si dovolíme uvést alespoň pár drobností a doporučení.

  • Je jedno, jaký typ fotografie budou. Šanci má fotogalerie typu Rodinné foto stejně jako fotogalerie opuštěných hor. Důležité je, aby z fotografií bylo zřejmé, jak jste dovolenou strávili a kde.
  • Fotografie mohou být z jednoho místa i každá odjinud. Prima dovolenou jste mohli strávit jak na jedné pláži, tak cestováním po blízkém i vzdáleném okolí či na poznávacím zájezdu.
  • Rozhoduje především obsah fotografií. Technická kvalita je v tomto případě až na druhém místě. 20 technicky dokonalých záběrů západu slunce nad mořem je prima, ale větší vypovídací hodnotu budou mít normální fotografie ze zajímavého výletu. Nebojte se tedy vkládat fota jakékoliv kvality pokud si myslíte, že ukazují něco, co by ostatní mohlo zaujmout. 
  • Doporučujeme fotogalerii a jednotlivé fotky dopře popsat. Fotky s popisem a komentářem budou mít oproti anonymním fotkám samozřejmě výhodu. A pokud se Vám povede napsat k nim zajímavé vyprávění, třeba vyhrajete i některý ze zájezdů v soutěži Napište o Vaší dovolené
  • Výhodou také je dokumentovat průběh. Tedy vložit sérii a popis na sebe navazujích fotografií spíše než několik samostatných a nesouvislých fotografií.
  • Fotogalerie mohou být jak z pobytových zájezdů, tak i ze zájezdů poznávacích.

Máte k vkládání fotek nebo čemukoliv jinému dotaz?

Zaslat dotaz k soutěži o Nikon D5000

Vyhodnocení

Porota tvořená zástupci partnera soutěže, společnosti NIKON, a těchto stránek bude průběžně fotogalerie sledovat a v pondělí, druhého května 2011, oznámí výsledek a výherce. V porotě jsou jak vyznavači plážového polehávání a vodních sportů, tak i milovníci památek či liduprázdných hor a celodenních túr, takže určitá vyváženost a mnostrannost pohledu je zaručena. 

Další soutěže

Spolu se soutěží Nikon za fotogalerii probíhá na těcho stránkách i soutěž o poukázky v hodnotě 20.000,- a 15.000,- Kč  na zájezdy dle vlastního výběru. Detaily najdete na stránce Napište o Vaší dovolené.


Zpět na hlavní stránku soutěží