Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

La Frontera

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili La Frontera, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko La Frontera

Městečko Frontera je hned po hlavním městě Valverde druhé největší, i když současně nejmladší na ostrově El Hierro, a nachází se na úrodném západním pobřeží. Celá oblast leží v místě, kde se před mnoha tisíci lety kus ostrova odlomil a zřítil do moře. Zbylo po něm rozlehlé údolí (Záliv El Golfo), které poskytlo dostatek prostoru a vhodné půdy k pěstování některých důležitých plodin. A tak tu dnes můžete spatřit, jak se rodí plody banánů, fíků, ananasů nebo vinné révy.

Pláže u La Frontera

Nejdelší pláž ostrova El Hierro leží na západním pobřeží, jmenuje se Playa Verodal a je vzdálena asi 17 km od Frontery. Ačkoliv je považována za největší, není příliš rozlehlá, jako jsme tomu  zvyklí u jiných kanárských ostrovů. Je však typická svým neobvyklým zabarvením vulkanického písku, který je červený, a tak se návštěva této pláže může stát velmi netradičním zážitkem. Při koupání je však potřeba dávat pozor na silné vodní proudy a vysoké vlny, které se tu vyskytují. Obzvláštní opatrnost je proto doporučována méně zdatným plavcům a dětem, respektive jejich rodičům. Ideální je vytipovat dobu, kdy je moře klidné.

Playa Verodal není ale jediným místem vhodným k vodním radovánkám. Díky bohaté tektonické činnosti se při hornatých březích ostrova vytvořilo množství přírodních skalních bazénků a malých koupališť v mořských zátokách, které jsou populární hlavně mezi místními obyvateli, viz. například El Pozo de las Calcosas.

Turistická vybavenost

V městečku Frontera najdete příjemné ubytování v téměř domácím prostředí, možnost nákupů v obchůdcích a občerstvení v restauracích a barech. Potřebný relax zajistí kouzelné prostředí jako stvořené k procházkám. Pokud chcete ochutnat nebo si přivézt domů něco opravdu originálního a zcela typického pro tuto oblast, jasnou volbou bude zdejší vyhlášené víno. Ať už jste vášniví příznivci tohoto lahodného moku, nebo zkrátka jen chcete pěkný suvenýr, ani v jednom případě neprohloupíte. Jde totiž o jedno z vůbec nejlepších vín na celých Kanárských ostrovech.

Aktivity

Protože je na celých Kanárech, a tedy i na El Hierro, celoročně velmi příjemné klima (viz. Počasí a klima) , lze se kdykoliv oddávat všem letním aktivitám, které u nás můžete provozovat jen omezeně po několik málo měsíců v roce, ať už jde o koupání ve volné přírodě, potápění nebo jen obyčejné procházky nádhernou krajinou. Při nich si určitě nenechte uniknout dominantu městečka, kterou je zvláštní kostel, jehož zvonice je od hlavní budovy oddělena a tyčí se až nad ní na vrcholku kopce. Právě tento obrázek je častým námětem pohlednic a tvoří jakýsi symbol města, potažmo celé oblasti. Vedle pěších túr je možné vyjet i na kole nebo se věnovat potápění či paraglidingu.

Výlety v okolí La Frontera

Ostrov El Hierro skýtá nespočet přírodních krás, pro které je tolik oblíbený především mezi příznivci pěší turistiky. Na dlouhých cestách lze potkat piniové lesy, jeskyně ve skalách, lávové pustiny, bizarní kamenné útvary čnějící nad mořskou hladinou nebo pestré podvodní království plné ryb a exotických živočichů. Doporučuje shlédnout zajímavosti uvedené v našem Katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy jsou: Památky a muzea, Přírodní zajímavosti a Města a střediska.

Tipy na hotel v letovisku La Frontera

Pension El Sitio

Hotel / pension El Sitio leží na západním pobřeží ostrova u vesničky La Frontera. Z letiště je to do něj 18 km. Hotel se chlubí překrásným výhledem na oceán, hory i oblast El Golfo.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---