Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa de Matoral

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa de Matoral, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Playa de Matoral

Kouzelné přímořské letovisko Playa de Matoral zdobí malebné jižní pobřeží ostrova Fuerteventura a společně s celým jihem území se řadí mezi ty vůbec nejkrásnější oblasti kanárského souostroví. Každý milovník exotické dovolené tu nalezne vše, co patří ke sluncem prohřátému odpočinku – bílé a zlatavé pláže, tyrkysové moře, palmy a příjemné letní teploty. Detaily o počasí jsou na stránce Fuerteventura - počasí

Pláž u Playa de Matoral

Zdejší pláž je jen jedním z pobřežních úseků, které tvoří jednu obrovskou, neuvěřitelných 25 kilometrů dlouhou pláž táhnoucí se podél celého jižního poloostrůvku Jandía. Není proto divu, že takováto masa jemného písku při barevných březích Atlantiku patří mezi světové unikáty. Dokonalou symbiózu všech krás dokládá i skutečnost, že právě tato gigantická pláž bývá častým cílem fotografů a marketingových specialistů, kteří tu tvoří světoznámé reklamní spoty a pořizují umělecké snímky.

Pláž v Playa de Matoral je dlouhá několik set metrů, pokrytá jemným bílým až zlatavým pískem. K dispozici jsou lehátka a slunečníky a oddávat se lze mnoha vodním i suchozemským sportům.

Playa de Matoral a turistická vybavenost

Krásné hotely s plným vybavením a komfortem se nacházejí hned u pláže. Stačí tedy jen sejít z hotelového pokoje a rozložit lehátko nebo se ponořit do osvěžující mořské vody. Mnohé z hotelů čítají i několik pater s výtahem a poskytují řadu standardních i nadstandardních služeb, např. masáže, hlídání dětí, saunu, vlastní restaurace a bary, bazény, plně vybavené pokoje (s klimatizací, minibarem, televizí a terasou), konferenční místnosti, diskotéky, sportovní zařízení a celou škálu přidružených služeb (např. kadeřnictví, čistírna, internet, vlastní lékař a další). 

Na plážové promenádě a v centru městečka můžete zavítat do některého z obchůdků nebo barů a restaurací a pochutnat si na ostrovních specialitách. Středisko se nezaměřuje na konkrétní klientelu, a tak tu potkáte jak rodiny s dětmi, tak mladé i starší páry, skupinky i jednotlivce.

Aktivity aneb co v Playa de Matoral

Aktivity v Playa de Matoral patří k typicky letním, dovolenkovým a soustředí se zejména kolem pláže a jejího bezprostředního okolí. Vedle slunění a koupání v moři lze vyzkoušet řadu zajímavých vodních sportů, například windsurfing, potápění nebo plavbu na opravdové plachetnici. Ze suchozemských je již samozřejmostí volejbal, squash, stolní tenis, fitness, z těch trochu méně tradičních lukostřelba nebo jízda na koni. Většina z velkých hotelů připravuje pro své hosty vlastní celodenní program, který zahrnuje aktivity jak pro děti, tak dospělé. Často jsou k vidění živá hudební vystoupení, soutěže, hry a nejrůznější umělecká představení.

Playa de Matoral a výlety

Pokud se rozhodnete nezůstávat po dobu celé dovolené na jednom místě, vydejte se na výlet po ostrově. Cestou narazíte na velmi různorodou krajinu, která nabízí jak skály a kopce, tak nížiny. Největší atrakcí celého ostrova však stále zůstávají nekonečné pláže (prý je jich neuvěřitelných 150), které jako šňůra perel lemují břehy Fuerteventury. Za vidění ale stojí i přímořské vesničky s původní atmosférou, historické větrné mlýny, přírodní rezervace, z komerčních zařízení pak aquaparky, safari nebo zoologická zahrada. Dobrodružnější povahy využijí možnosti projet se v pravé ponorce nebo spatřit tajuplný vrak staré americké lodi, který se dodnes zlověstně vypíná do výšky z mořských vln. A určitě můžete zkusit také zoo a botanickou zahradu La Lajita nebo plavbu ponorkou.

Tipy na hotel v letovisku Playa de Matoral

Iberostar Playa Gaviotas od 17 400 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova Fuerteventura, přímo na začátku překrásné 25 km dlouhé písečné pláže, 86 km od letiště.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---