Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Maspalomas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Maspalomas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Maspalomas

Jedinečné místo písečných dun, věčného písku, šumícího moře, palem a hotelových komplexů s bazény a terasami. To je Maspalomas, jedno z vůbec nejstarších a nejnavštěvovanějších letovisek na ostrově Gran Canaria. Společně se čtyřmi dalšími menšími resorty tvoří jedno středisko, které se nachází na jihu ostrova, kde slunce neúnavně svítí celý rok bez přestávky (viz Gran Canaria - počasí) a zaručuje dokonalé klima pro dovolenou bez jediného mráčku, a to i v zimě, kdy v Evropě řádí mrazy a vánice.

Pláže u Maspalomas

Pláž v Maspalomas je doslova excelentní. Táhne se v délce šesti dlouhých kilometrů a pokrývá dokonce několik hektarů pobřežního území. Oblast písečných dun, která je mimochodem vyhlášeným národním parkem Dunas de Maspalomas, vám bude neustále připomínat, že se nacházíte blízko Afriky. Aby také ne, vždyť písek pochází skutečně z afrických pouští, odkud ho sem navál vítr. Večer se kanárská minipoušť stává tajemným místem, které láká fotografy a všechny milovníky přírodních scenérií.

Pláž poskytuje útočiště všem příchozím, kteří hledají osvěžení ve vodě. I když zde často bývá hlava na hlavě, vždy se najde kousíček úplně pro každého, neboť pláž je velmi rozlehlá a poskytuje tak příjemná zákoutí trochu dále od lidí. Mořská voda Atlantiku je v Maspalomas čistá, oceněná evropskou značkou „modrá vlajka“, která stvrzuje celkovou kvalitu jak pláže, tak moře. Podvodní terén přechází do hloubky jen velmi zvolna, a tak při pobřeží utváří mělká koupaliště, která milují hlavně děti a potěší i méně zdatné plavce nebo ty, kteří se bojí hloubek. V blízkosti majáku Faro de Maspalomas, který dominuje pobřeží, je startovací bod surfařů.

Podél pláže se line dlouhá pěší zóna plná krámků, barů a menších restaurací, takže občerstvení je vždy nablízku.

Aktivity aneb co v Maspalomas

Letovisko Maspalomas si zapsaly na seznam svých nejoblíbenějších destinací především rodiny s dětmi, ale hojně sem přijíždějí manželské a milenecké páry, starší i mladší. A pokud jde o národnostní prvenství v návštěvnosti, jsou to Britové, kterých je tu jakožto rekreantů početně nejvíc. A podle toho se také odvíjí aktivity v resortu. Většina z nich se zaměřuje na ty nejmenší a jejich rodiče. Ovšem ochuzeni nezůstanou ani nudisté, kteří mají v Maspalomas svá vyhraněná místečka. Nicméně přes velkou různorodost návštěvníků si tito nijak vzájemně nepřekážejí a dokáží vychutnat svou dovolenou v dokonalé symbióze a toleranci.

Kousat nehty nudou si v Maspalomas rozhodně nebudou sportovci. Vedle rozličného řádění ve vlnách se nabízí hned několik golfových hřišť, přičemž jedno z nich se rozprostírá ve scenérii písečných dun, čímž dopřává příznivcům zeleného sportu zcela nový zážitek v originální kulise. Kdo dává přednost troše dobrodružství, nechť se vydá na lodi pozorovat delfíny a velryby, a kdo je ještě dobrodružnější nátura, může se pokusit i sám si něco ulovit. Jestliže tolik odvahy nemáte, ale přesto vás láká podmořský svět, nasaďte neoprén či šnorchl a směle do toho. Ještě více adrenalinu do žil nažene paragliding.

Pokud chcete zažít něco opravdu nevšedního, vydejte se na prohlídku písečných dun z hřbetu pravého velblouda. Vždyť co by to bylo za poušť bez těchto zvířat, která k ní zcela neodmyslitelně patří.

Maspalomas a turistická vybavenost

Je zcela nabíledni, že takové středisko jako Maspalomas nebude mít nouzi o ubytování všeho druhu,  zejména pak to luxusnější. A je tomu tak. Výjimkou nejsou krásně zdobené pětihvězdičkové rezidence s plným komfortem a bohatým portfoliem služeb. Některé mají dokonce vlastní vstup až přímo na pláž. Samozřejmostí jsou tyrkysové bazény a jemně dekorované zahrady. Levnější alternativou jsou hotely s menším počtem hvězdiček či bungalovy. Místa je tu dost.

Milým zjištěním pro všechny příznivce nočních večírků bude, že v letovisku, zejména v nedalekém Playa del Ingles, to v noci pěkně žije. Bary, kluby a diskotéky lákají celou noc na hudbu všech žánrů a neúnavní tanečníci řádí až do rozednění. Různé zábavní programy má i většina hotelů. Kdo se v noci rád prospí, může ráno vyrazit třeba na nákupy. Výhodou je, že zboží na Gran Canarii je oproštěno od vysokých daní, a tak je levnější. Často tak lidé kupují elektroniku, alkohol a cigarety. Nicméně dovolenkovou klasikou jsou též rukodělné výrobky, suvenýry a dárkové předměty.

Výlety v okolí Maspalomas

Maspalomas zaujímá své místo v turisticky nejatraktivnější lokalitě, a tak není překvapením, že možnosti výletů a zábavy jsou více než široké. Přímo v místě Maspalomas si při pobřeží nemůžete nevšimnout vysokého majáku. Říká se mu Faro de Maspalomas, byl postaven na konci 19. století a je zástupcem historických pamětihodností, které lze v oblasti vidět.

Zejména malí návštěvníci pak určitě přemluví své rodiče, aby je vzali do některého z aquaparků, například Akvapark Maspalomas, kde je připraveno nespočet bláznivých vodních atrakcí. Areály jsou důmyslně vybudované tak, aby uspokojily nároky každého plavce i neplavce, se zvláštním důrazem právě na rodiny s dětmi, takže nudit se nebudou ani dospělí. Sušší zábavu nabídne zábavní park Holiday World, zoo Palmitos Parque nebo westernové městečko Sioux City.

Pěším se bude líbit propletenec stezek, jež vedou údolími, horami a pralesy. Příroda na ostrově Gran Canaria je velmi rozmanitá, a tak není problém si naplánovat nějakou trasu se zajímavým cílem. Může to být třeba nejvyšší vrchol Pico del Pozo de las Nieves, přírodní skalní útvar Roque Nublo či Cueva Pintada, archeologické naleziště s originální jeskyní, kterou barevně vymalovali dávní obyvatelé ostrova.

Tipy na hotel v letovisku Maspalomas

Riu Grand Palace Maspalomas Oasis od 28 600 Kč se všemi poplatky

Na jižním pobřeží Gran Canaria, blízko písečných dun Maspalomas, 5 km od Playa de Inglés, 38 km od letiště.

1.

Grand Hotel Residencia od 40 200 Kč se všemi poplatky

Grand hotel Residencia leží na jižním pobřeží ostrova Gran Canaria, 38 km od letiště, uprostřed palmové oázy v klidné oblasti rekreačního střediska Maspalomas. Přibližně 400 m od hotelu je nákupní promenáda s mnoha kavárnami, restauracemi, bary, obchody a nákupní centrum Varadero. Větší nákupní možnosti jsou pak v centru Maspalomas v rekreačním středisku Playa del Inglés, přibližně 4 km od hotelu. Zastávky taxi a linkového autobusu jsou v bezprostřední blízkosti hotelu.  

2.

Ifa Faro Hotel od 25 300 Kč se všemi poplatky

V nejjižnějším bodě ostrova Gran Canaria, hned vedle majáku Faro de Maspalomas, který dodává místu zvláštní atmosféru. Letiště je vzdáleno 38 km.

3.

Riu Palace Meloneras od 28 600 Kč se všemi poplatky

Hotel Riu Palace Meloneras se nachází v jižní části ostrova Gran Canaria, 37 km od letiště v letovisku Maspalomas. Menší obchůdky se nachází přímo v hotelu, obchodní centrum je 200 m od hotelu. Centrum Playa del Inglés je vzdálené 6 km.

4.

The Koala Garden od 19 690 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova, 32 km od letiště, v letovisku Playa del Inglés.

5.

Koala Garden Suites od 15 900 Kč se všemi poplatky

Apartmány se nachází poblíž golfového hřiště Campo de Golf de Maspalomas ve stejnojmenném středisku, přibližně 35 km jižně od letiště. Mini market se nachází v hotelu, další možnosti jsou v jeho okolí: Faro Shopping Center, každou středu jsou pořádány tradiční trhy v blízkosti komplexu Koala Garden Suites.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---