Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Fuencaliente de La Palma

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Fuencaliente de La Palma, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Fuencaliente de La Palma

Fuencaliente je tajemným místem spících sopek, úrodné zelené přírody, lesů, banánových plantáží a vinic. Leží na slunném jihu ostrova La Palma a v překladu znamená „horký pramen“. I když žádné lázně ani hlubinné vody tryskající na povrch vlivem tektonické aktivity tu nenajdete (přestože se prý skutečně pod zemí ukrývají), místo nese znatelné stopy dávných sopečných erupcí.

Pláže u Fuencaliente

Hlavní pláž Faro de Fuencaliente, jíž dominuje červenobílý maják, je pokryta tmavým vulkanickým pískem a oblázky, ostatně jako je tomu u většiny pláží ostrova La Palma. Voda je křišťálově čistá, a tak je krom koupání ideální také k potápění a poznávání podvodních krajin, které skýtají třeba vzácné černé korály nebo podmořské jeskyně. Při pobřeží pak mocné vulkány v dávné minulosti vytvořily množství menších zátok a pláží s černým pískem, které nabízejí dokonalý a ničím nerušený klid a soukromí.

Turistická vybavenost

V místě je k dispozici jak vysoce luxusní ubytování v až pětihvězdičkovém hotelu, tak ve skromnějších zařízeních hotelového typu, často s bazény. Stále populárnější pak jsou pobyty na zemědělských usedlostech nebo v soukromých apartmánech. 

Aktivity, výlety  

Oblast kolem Fuencaliente je proslavená množstvím sopek na relativně malé ploše. Je jich údajně hned sedm a za jejich poznáním se můžete směle vydat po značených stezkách. Poslední vulkán, který se prozatím rozbouřil, a to na počátku 70. let, nese jméno Teneguia.

Kontrastem k prašným kráterům sopek jsou pak lesy a především vinice. Vinná réva je ve Fuencaliente pěstována s dlouholetou tradicí, a tak není divu, že právě tato oblast nese prvenství ve výrobě lahodného vinného moku. Nachází se tu vůbec největší a nejstarší vinařství na ostrově La Palma.

A za vidění stojí i více obydlené zóny, tj. především rozkošné vesničky s bílými domky a starými kostelíky. Naopak přímo ze břehů v okolí Fuencaliente je možné zase dohlédnout až na okolní ostrovy El Hierro a La Gomera. A nechybí samozřejmě ani přírodní parky a rezervace. Pokud nebudete vědět, kam se podívat, koukněte se na vybrané lokality na stránce Přírodní zajímavosti nebo Památky a muzea.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---