La Palma - doprava

Odhadovaná doba čtení: 1 min.

Veřejná autobusová doprava

Pokud se budete chtít dostat z letiště do letoviska nebo pokud se budete chtít pohybovat mezi hlavními turistickými oblastmi, je autobusová doprava v pohodě. Linek je zde mnoho, pokryto je celé pobřeží i části jižního vnitrozemí. Kráter na severu se samozřejmě objíždí. Pokud budete chtít podnikat pěší výlety a budete se potřebovat do méně frekventovaných míést, například k výchozím bodům některých pěších cest, je lepší volba si půjčit auto.

Pokud se chcete podívat na jízdní řády a linky, kde bus všude jezdí, zkuste oficiální straánku La Palma bus - transportes La Palma

Taxi

Taxi je zde hojně využívané, dle potřeby Vám ho zavolají všude a odveze Vás kamkoliv. Některé taxislužby dokonce nabízí hromadný svoz na výlety nebo na různá zajímavá místa, suplují tak trochu ne úplně dostatečnou autobusovou síť.

Půjčovna aut

Půjčení auta není na La Palma problém a je to ten nejlepší způsob, jak ostrov poznat. Ceny se pohybují okolo 25 - 35 Euro za den, auto Vám zajistí jak na hotelu, tak si ho můžete zajistit i sami s předstihem přes online rezervaci po internetu.

Čtěte také: Doprava po ostrovech