Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Puerto Santiago

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Puerto Santiago, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Puerto Santiago

Puerto Santiago leží na jihozápadním pobřeží ostrova Tenerife, v těsném sousedství Los Gigantes a Playa de la Arena. Ačkoliv se jedná o tři samostatná letoviska, jejich hranice se postupně stírají a někteří touroperátoři je uvádějí pod společným názvem Los Gigantes. Z původní rybářské vesnice se Puerto Santiago postupně rozvinulo v kvetoucí turistický resort, jeden z největších na západním pobřeží.

Transfer z letiště do letoviska trvá průměrně, protože silnice TF-1 sleduje pobřeží. (Ve vnitrozemí jsou vysoké hory.) Cesta trvá přibližně 60 - 70 minut.

Ze tří výše zmíněných letovisek si Puerto Santiago uchovalo nejvíce ze svého původního charakteru. Zároveň je třeba upozornit, že Puerto Santiago leží v hornatém terénu, který není vhodný pro osoby s pohybovými obtížemi ani pro rodiny s dětmi v kočárcích.

Pláž v Puerto Santiago

Přímo v Puerto Santiago je pouze malá pláž s vybavením, které nedostačuje velkému počtu návštěvníků v letovisku. V dosahu (převážně však autem, ale i pěším) jsou velmi pěkné pláže. Například jižně leží Playa la Arena, která byla oceněna modrou vlajkou. Všechny pláže v okolí jsou pokryté tmavým vulkanickým pískem.

Co zde?

  • V týdnu následujícím po Popeleční středě se v sousedním městečku Los Gigantes koná 5 denní karneval. Nemůže sice svým rozsahem konkurovat karnevalu v Puerto de la Cruz, který je velkým konkurentem slavného karnevalu v Riu, ale přesto skýtá velmi zajímavou podívanou.
  • Z přístavu Los Gigantes také každý den vyplouvají výletní lodi. Na nich se můžete dostat až na sousední ostrov La Gomera, obdivovat zdejší divoké útesy nebo pozorovat delfíny.

Pokud rádi cestujete, můžete zkusit další tipy na Atrakce a zábava na Tenerife, Památky a muzea či Přírodní zajímavosti .

Tipy na hotel v letovisku Puerto Santiago

Tamaimo Tropical od 18 500 Kč se všemi poplatky

Na jihozápadním pobřeží ostrova Tenerife, 49 km od letiště.

1.

Los Dragos Del Sur

Poloha hotelu Los Dragos Del Sur

2.

Vigilia Park od 14 200 Kč se všemi poplatky

V jihozápadní části ostrova, 45 km od letiště, v letovisku Puerto Santiago.

3.

Barceló Santiago od 22 800 Kč se všemi poplatky

V jihozápadní části ostrova, 45 km od letiště, v letovisku Puerto Santiago.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---