Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa del Cura

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa del Cura, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Playa del Cura

Playa del Cura, přímořské rekreační středisko, najde každý milovník slunce a vodních radovánek na jihu ostrova Gran Canaria. Letovisko bylo vybudováno uměle, a to právě proto, aby mohlo zajistit maximální komfort všem svým návštěvníkům v podobě řady kvalitních hotelů a stravovacích zařízení, možností sportovního i jiného dovolenkového vyžití a samozřejmě plážových aktivit. Mezi rekreanty v Playa del Cura dominují především rodiny s dětmi i bez nich a páry všech věkových kategorií. Dle toho se odvíjí celý charakter tohoto příjemného místa – jde totiž o klidnější, odpočinkový resort bez příliš hlučné noční zábavy.

Pláže u Playa del Cura

Pláže jsou v Playa del Cura hned dvě, a i když nepatří k těm nejrozlehlejším, jsou zkrátka velké tak akorát, aby poskytly dostatek prostoru každému, kdo zatouží po dokonalém relaxu v malebné mořské zátoce s mohutnými skalisky v pozadí. Povrch pláže nese stopy tektonické činnosti, a tak se skládá hlavně z kamínků a tmavého vulkanického písku. Ten sice není úplně nejideálnějším materiálem k dětským hrátkám, nicméně tady přichází ke slovu strategická pozice Playa del Cura. Resort totiž leží jen nedaleko většího letoviska Puerto Rico (cca 1 km) s pravým saharským pískem a řadou atrakcí nebo pláže Amadores s pestrými vodními sporty. Zejména děti a méně zkušení plavci se tak současně vyhnou i občasným podvodním proudům, které se při březích Playa del Cura objevují.

Playa del Cura a turistická vybavenost

Protože letovisko vzniklo s jasným účelem, tedy primárně jako rekreační centrum, dá se spolehnout na veškerý turistický komfort. Kolem celé zátoky jsou v kopcovitém a skalnatém terénu vystavěny kaskádovité hotelové komplexy s okny a balkony situovanými směrem na otevřené moře a pobřeží (zde by měly dobře vážit svůj výběr konkrétního ubytování tělesně postižení kvůli snížené přístupnosti). K dispozici jsou i menší ubytovací zařízení a samozřejmě nechybí ani bazény, zahrady a promenády s obchůdky, restauracemi a kavárnami.

Aktivity a výlety v okolí Playa del Cura

Kolem celého resortu Playa del Cura je bezpočet možností nejrůznějších aktivit, nejen tedy těch, které jsou spojeny s pláží a letní dovolenou, nebo v tomto případě vlastně i zimní, která se však létu velmi podobá, neboť na Kanárských ostrovech vládne celoročně velmi teplé počasí. V oblasti rozprostřené hory nabízí lákavé procházky a výstupy, bary a diskotéky zase spoustu noční zábavy (třeba v Puerto Ricu), golfová hřiště uvítají vášnivé hráče (třeba v koloritu pouštních dun v Maspalomas) a některá zábavní zařízení zase potěší děti (aquaparky, zoo, zábavní park, westernové městečko a další). Detailní informace najdete v našem katalogu objektů po levé straně, přímé odkazy jsou Zajímavosti a atrakce, Přírodní zajímavosti nebo Památky a muzea.

Tipy na hotel v letovisku Playa del Cura

Curasol od 16 900 Kč se všemi poplatky

Na jihozápadním pobřeží ostrova, 46 km od letiště, v turistické oblasti Playa del Cura.

1.

Riviera Marina

Na jihozápadním pobřeží ostrova, 46 km od letiště, v turistické oblasti Playa del Cura.

2.

Riviera Vista od 14 900 Kč se všemi poplatky

Na jihozápadním pobřeží ostrova, 47 km od letiště, v turistické oblasti Playa del Cura.

3.

Cura Marina

Na jihozápadním pobřeží ostrova, 46 km od letiště, v turistické oblasti Playa del Cura.

4.

Labranda Riviera Marina od 20 100 Kč se všemi poplatky

Na jihozápadním pobřeží ostrova, 46 km od letiště, v turistické oblasti Playa del Cura.

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---