Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Puerto Rico

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Puerto Rico, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Puerto Rico

Puerto Rico, jedno z nejmodernějších a nejživějších letovisek na kanárském ostrově Gran Canaria, vždy nebývalo tím, čím je dnes. Původně šlo jen o malou rybářskou osadu s přístavem. Díky své přímořské poloze a především celoročnímu příjemnému klimatu (v zimě zhruba 20 až 25 stupňů, v létě ještě tepleji, viz Gran Canaria - počasí) toto místo objevili turisté, a tak započalo budování velkých hotelů, apartmánů a dalších zařízení k naplnění všech požadavků i těch nejnáročnějších návštěvníků, kteří sem bez ustání proudí. Mezi těmi dominují hlavně rodiče se malými ratolestmi, a tak se Puerto Rico řadí spíše k rodinným dovolenkovým destinacím.

Pláže okolo Puerto Rico

Zdejší pláž, pokrytá zlatavým saharským pískem, lemuje pobřeží malé mořské zátoky a nabízí výhled na čilý ruch v blízkém přístavu. Vedle klasického prázdninového lenošení v teplém písku, hovění si na lehátku se slunečníkem nebo cachtání v tyrkysové mořské vodě lze využít širokých sportovních možností, a to především těch vodních, například windsurfingu, jízdy na vodních lyžích či na banánu nebo projížďky na člunu, případně luxusní jachtě. Fandové adrenalinu se mohou směle oddat potápění, paraglidingu nebo rybaření. Klidnější povahy doslova nadchne pozorování delfínů v jejich přirozeném prostředí uprostřed moří nebo vyjížďka na lodi s prosklenou podlahou, která umožňuje poklidné pozorování podmořského života. 

Turistická vybavenost

Puerto Rico je mozaikou přírody, jinými slovy má od všeho něco – leží na okraji rozlehlého údolí, ale současně ho zdobí vysoká skaliska, na kterých byly kaskádovitě vybudovány mohutné hotelové komplexy poskytující ze svých balkonků a teras nádherný výhled na moře a celé široké okolí. Takové ubytování však může být komplikací pro zdravotně postižené nebo jinak pohybově handicapované, kteří by tak měli výběru konkrétního místa pobytu v resortu věnovat zvláštní pozornost; k dispozici jsou zde samozřejmě i místa s dobrou přístupností. 

Krom ubytovacích kapacit lze v Puerto Ricu najít nákupní centra, kde koupíte opravdu vše, nač si jen vzpomenete, stejně tak banky a supermarkety, ale také spousty restaurací a barů, kde vám připraví jak místní speciality, tak něco z kontinentální nebo světové kuchyně. 

Aktivity aneb co v Puerto Rico

Puerto Rico by bylo možné bez nadsázky nazvat sportovním resortem, tedy alespoň minimálně pro ty, kteří mu holdují. Výborně udržované kurty potěší příznivce tenisu, kteří jistě nepohrdnou ani stále populárnějším squashem, jenž může sloužit jako příjemná obměna. Ti, kteří dávají přednost fitness, také nebudou zklamáni, a naopak tací, kteří preferují něco odpočinkovějšího, si dají třeba partičku minigolfu. Některá sportovní zařízení nabízejí nevšední zážitek při noční hře (třeba právě jmenovaný tenis); navíc potřebné vybavení si lze většinou zapůjčit přímo v místě. Komu nestačí mořská voda, může zkusit některý z veřejných bazénů, nebo jen tak posedět v krásném zeleném prostředí zahrad či teras rozmístěných po letovisku. Ve večerních hodinách pak přichází čas noční zábavy, která v místních barech a diskotékách často trvá až do rozbřesku. Pokud by Vám toto letovisko nestačilo, jsou v blízkosti další plně vybavená letoviska Playa Amadores nebo velmi hezké a příjemné letovisko Playa de Mogan.

Výlety

Okolí resortu Puerto Rico není chudé na atraktivní místa, která uspokojí skutečně každého. Děti budou mít radost z několika zvířecích parků (Palmitos, Krokodýlí park nebo Reptilandia), westernového městečka nebo hned několika aquaparků. Dospělé zabaví golf, safari (samozřejmě možno i s dětmi) nebo divoké rybaření. Jednotlivé zjaímavosti jsme se snažili popsat našem Katalogu objektů vlevo, přímé odkazy jsou Zajímavosti a atrakce, Přírodní zajímavosti nebo Památky a muzea.

Tipy na hotel v letovisku Puerto Rico

Puerto Azul

Apartmány Puerto Azul leží na jihozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria, 45 km od letiště, v klidné horní části letoviska Puerto Rico

1.

Terrazamar od 16 200 Kč se všemi poplatky

Apartmánový komplex Terrazamar leží na jihu ostrova Gran Canaria na okraji turistické části přístavního městečka Puerto Rico, 70 km od hlavního města Las Palmas, 50 km od letiště. Apartmány Terrazamar leží přibližně 300 m od nákupního centra s velkým množstvím obchodů, barů a restaurací, kde najdete i ekumenický kostel (ve výstavbě), zdravotní středisko, sportovní zařízení a aquapark, 200 m od apartmánů je zastávka MHD.

2.

El Greco

Hotel El Greco se nachází v jižní části ostrova, 50 km od letiště, v rekreační oblasti Puerto Rico. V části komplexu (zóna VIP) je akceptován pobyt pouze hostům starším 18 let.

3.

Blue Star

Hotel Blue Star leží v jižní části ostrova Gran Canaria, 50 km od letiště, v oblasti Puerto Rico. Přibližně 700 m od komplexu je začátek největšího obchodního centra v městečku Puerto Rico. Najdete zde velké samoobsluhy, specializované obchody, restaurace, bary, diskotéky i noční kluby.

4.

Palmera Mar

V jihozápadní části ostrova, 45 km od letiště, v letovisku Puerto Rico. Díky své poloze na skále zátoky skýtá překrásný výhled na pobřeží, ale není vhodný pro pobyt osob s menší pohyblivostí.

5.

Solana

Komplex Solana se nachází 45 km od letiště, v klidné zóně letoviska Puerto Rico na ostrově Gran Canaria.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---